Reklama

Reklama

Lublin: Miasto zacieśnia współpracę z Ukrainą. Lubelski projekt "Przedsiębiorcze Dzieciaki" będzie realizowany w Łucku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto zacieśnia współpracę z Ukrainą. Lubelski projekt "Przedsiębiorcze Dzieciaki" będzie realizowany w Łucku - Zdjęcie główne

Miasto zacieśnia współpracę z Ukrainą. Lubelski projekt "Przedsiębiorcze Dzieciaki" będzie realizowany w Łucku | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Realizowana przez Miasto Lublin i UMCS akcja "Przedsiębiorcze Dzieciaki" będzie odbywać się jednocześnie w Lublinie i ukraińskim Łucku. Miasto Łuck zaproponowało wspólną realizację pilotażowej, międzynarodowej edycji projektu.

Reklama

- W Lublinie od lat stawiamy na edukację przedsiębiorczości i widzimy realne efekty prowadzonych działań. "Przedsiębiorcze Dzieciaki” to projekt szczególny, cieszący się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony szkół, jak i przedstawicieli biznesu. Jesteśmy dumni, że nasz sukces został zauważony za granicą, a Lublin staje się międzynarodową inspiracją w kreowaniu postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży. Łuck to nasze miasto partnerskie, cieszę się, że nasza współpraca się rozwija, tym razem na płaszczyźnie edukacyjnej - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
"Przedsiębiorcze Dzieciaki” to projekt, który ma być realizowany równolegle w obu miastach i w oparciu o te same założenia. Zgodnie z opracowanymi przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie konspektami, odbędą się spotkania warsztatowe ze studentami, wizyty studyjne w firmach oraz spotkania z przedstawicielami przemysłów kreatywnych. Dzieci z Łucka odwiedzą lokalne firmy poznając gospodarczy aspekt miasta. W przypadku obu miast dzieci będą miały szansę zapoznania się z działalnością firmy Modern Expo, która ma siedzibę zarówno w Lublinie, jak i w Łucku. Indywidualnym, różnym w każdym mieście elementem będą maskotki projektu. W Łucku odpowiednikiem lubelskiego Koziołka-Biznesmena będzie klikon miejski, który, podobnie jak koziołek w przypadku Lublina, jest symbolem miasta.
 
- Projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki” wzbudził nasze zainteresowanie przede wszystkim kreatywnym, ale i praktycznym podejściem do edukacji przedsiębiorczości oraz możliwością nawiązania międzynarodowych kontaktów. Kluczowe w podjęciu współpracy było dla nas to, że projekt przynosi wymierne efekty. Działalność naszej organizacji pozarządowej idealnie wpisuje się w cele tej inicjatywy - mówi Anna Olkhova, prezeska Fundacji "Efekt Dziecka” .
 
 
Koordynatorem działań miejskich w Łucku jest Wydział Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta Łuck we współpracy z Wołyńskim Uniwersytetem Narodowym im. Łesi Ukrainki. Organizacja pozarządowa "Efekt Dziecka”, która jest inicjatorem wdrożenia projektu "Przedsiębiorcze Dzieciaki” w Łucku, po pomyślnej realizacji pilotażowej edycji, planuje przedstawić ją jako dobrą praktykę także w innych miastach Ukrainy.
 
- Wierzymy, że wspólne wysiłki i praca w ramach projektu zbuduje długofalowe i strategiczne partnerstwo pomiędzy przedstawicielami środowisk biznesowych i instytucji edukacyjnych - mówi Borys Smal, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta Łuck, miejski koordynator projektu "Przedsiębiorcze Dzieciaki” w Łucku.
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy