Reklama

Reklama

Lublin: Miasto szykuje kolejną pomoc dla Ukrainy. Zdecydują radni

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Niećko

Lublin: Miasto szykuje kolejną pomoc dla Ukrainy. Zdecydują radni - Zdjęcie główne

Sesja Rady Miasta Lublin | foto Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin planuje udzielić pomocy Ukrainie, ogarniętej wojną. Tym razem chce przekazać pomoc rzeczową na kwotę 220 tys. zł. Decyzję podejmą radni miejscy.

Reklama

Od lutego trwa inwazja Rosji na Ukrainę. W związku z tym polskie miasta, w tym Lublin udzielają pomocy obywatelom Ukrainy. Wśród lubelskich działań pomocowych sa np. darmowe przejazdy komunikacją miejską i bezpłatne postoje w strefie płatnego parkowania dla obywateli Ukrainy. Na najbliższej sesji (26 maja) Rady Miasta Lublina zostanie podjęta uchwała dotycząca kolejnej formy wsparcia. W ramach niej planowane jest udzielenie pomocy rzeczowej na kwotę 220 tys. zł społecznościom lokalnym i regionalnym Ukrainy. Będzie ona finansowana z budżetu Miasta Lublin, ze środków pochodzących z darowizn dokonywanych na rzecz Miasta Lublin przez osoby fizyczne i prawne na cele związane z pomocą społecznościom lokalnym i regionalnym Ukrainy w związku z wojną.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym "Gminy, związki międzygminne oraz stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego mogą udzielać pomocy, w tym pomocy finansowej, społecznościom lokalnym i regionalnym innych państw. Podstawą udzielania tej pomocy jest uchwała organu stanowiącego gminy, związku międzygminnego lub właściwego organu statutowego stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego".

- Pomoc zostanie udzielona w formie rzeczowej, tj. zakupów i dostarczenia pomocy humanitarnej. Pomoc zostanie sfinansowana ze środków pochodzących z darowizn dokonywanych na rzecz Miasta Lublin przez osoby fizyczne i prawne na cele związane z pomocą społecznościom lokalnym i regionalnym Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa na ogólną kwotę 220 000 zł. - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy