Reklama

Reklama

Lublin: Miasto solidaryzuje się z Ukrainą. Budynki rozświetlą się w żółto-niebieskich barwach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Miasto solidaryzuje się z Ukrainą. Budynki rozświetlą się w żółto-niebieskich barwach - Zdjęcie główne

Miasto solidaryzuje się z Ukrainą. Budynki rozświetlą się w żółto-niebieskich barwach | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W geście solidarności z Ukrainą iluminacje na Placu Litewskim będą rozświetlać się w żółto-niebieskich barwach ukraińskiej flagi. W tych samych barwach zaświeci się również Arena Lublin. Zaplanowano też spotkanie z obywatelami Ukrainy.

Reklama

- W obliczu agresji Rosji wobec Ukrainy nie możemy pozostać obojętni. Liczę na to, że zarówno Polska, jak i Unia Europejska oraz NATO podejmą zdecydowane kroki wobec państwa, które otwarcie i brutalnie łamie prawo międzynarodowe. Pamiętajmy o naszych przyjaciołach w Ukrainie i mieszkających w Lublinie obywatelach Ukrainy. Jako wyraz naszej solidarności przez najbliższe dni Plac Litewski rozświetli się w żółto-niebieskich barwach flagi Ukrainy. W ten symboliczny sposób, chcemy wyrazić wsparcie naszym sąsiadom - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
W Lublinie jest ponad 3 tys. studentów i wielu pracowników pochodzących z Ukrainy. Urząd Miasta Lublin we współpracy z Konsulatem Generalnym Ukrainy w Lublinie wypracował mechanizmy załatwiania formalności związanych z przyjazdem do Lublina. Wśród miast partnerskich i zaprzyjaźnionych Miasta Lublin najwięcej jest miast z Ukrainy. Są to m.in.: Łuck, Lwów, Iwano-Frankiwsk, Równe, Sumy, Charków, Dniepr, Kamieniec Podolski, Krzywy Róg, Winnica. Dodatkowo Lublin prowadzi współpracę kulturalną na rzecz Ukrainy. Wśród podejmowanych działań są m.in. festiwal "Ukraina w centrum Lublina”, którego jesteśmy partnerem, czy pozyskiwanie do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej książek w języku ukraińskim.
 
 
Oprócz tego we wtorek (22 lutego) o godz. 17.00 na Placu Litewskim odbędzie się spotkanie mieszkańców Lublina, w tym obywateli Ukrainy, którzy na co dzień studiują i pracują w mieście. Ma być to symboliczna forma wsparcia i wyrażenie solidarności z Ukrainą. Dodatkowo, od wtorku do niedzieli (27 lutego) o godz. 17.00 iluminacje na Placu Litewskim będą rozświetlać się w żółto-niebieskich barwach flagi Ukrainy, a we wtorek od godz. 18.00, w barwach ukraińskich zaświeci się Arena Lublin.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy