- Napisaliśmy wspólnie ten projekt, bo zależy nam na zacieśnieniu współpracy pomiędzy naszymi miastami w zakresie integracji międzykulturowej i przeciwdziałania mowie nienawiści wobec mniejszości i nowych mieszkańców naszych miast. Stanie się tak dzięki zaprojektowanej wspólnie kampanii społecznej a także działaniom na rzecz podnoszenia świadomości lokalnych społeczności. Jesteśmy przekonani, że realizacja wspólnego projektu będzie dobrym początkiem poszerzania grona Miast Międzykulturowych w Polsce - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
Projekt, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 14,9 tys. euro nosi tytuł "Razem przeciwko mowie nienawiści. Wspólna akcja polskich członków rodziny Miast Międzykulturowych”. Środki, które otrzyma Miasto Lublin w partnerstwie z Krakowem i Wrocławiem pochodzą z grantów uruchomionych w ramach programu Miasta Międzykulturowe Rady Europy na projekty współpracy międzymiastowej.
Lublin jest członkiem programu Miasta Międzykulturowych Rady Europy od początku jego powstania w 2008 roku. Celem programu jest wypracowanie najlepszych rozwiązań w zakresie integracji międzykulturowej i zarządzania coraz bardziej zróżnicowanymi społecznościami na poziomie lokalnym, m. in. w oparciu o wymianę dobrych praktyk i doświadczeń europejskich miast i samorządów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.