Reklama

Reklama

Lublin: Miasto przebuduje ulicę na Czubach Północnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Miasto przebuduje ulicę na Czubach Północnych - Zdjęcie główne

Miasto przebuduje ulicę na Czubach Północnych | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto przygotowuje przebudowę ul. Kawaleryjskiej. To inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego. Droga ma być gotowa w wakacje.

Reklama

- Wraz z nowym rokiem podejmujemy działania w celu realizacji zwycięskich projektów w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Przystępujemy do procedury wyłonienia wykonawcy na przebudowę ulicy Kawaleryskiej w dzielnicy Czuby Północne. Realizacja zadania to kontynuacja prac z lat poprzednich. Zadanie dopełni wewnętrzny układ drogowy w tamtym rejonie miasta oraz poprawi bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych w zakresie poruszania się i prawidłowego parkowania – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Przebudowę przejdzie odcinek ul. Kawaleryskiej, od ul. Rycerskiej do wjazdu w ul. Armii Krajowej. Na długości ok. 230 m i szerokości 6 m jezdnia będzie mieć nowy asfalt. Prace uwzględniają również renowację miejsc parkingowych i remont chodnika wraz z krawężnikami. Dotychczasowe płyty chodnikowe zastąpi kostka brukowa, a krawężniki - nowe, betonowe. Wykonawca wykona też oznakowanie oraz odtworzy trawniki. Przetarg jest realizowany w formule zaprojektuj i wybuduj. Wykonawca w pierwszej kolejności przygotuje dokumentację projektową, a potem przejdzie do prac budowlanych. 

Roboty drogowe na ul. Kawaleryjskiej  to realizacja projektu z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na projekt głosowało 1338 osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy