Reklama

Reklama

Lublin: Miasto dostało rządowe dofinansowanie. Wybuduje ulicę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto dostało rządowe dofinansowanie. Wybuduje ulicę - Zdjęcie główne

Ulica Lubelskiego Lipca '80 | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto dostało środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie w kwocie 65 mln ma pozwolić na budowę przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80.

Reklama

- W sytuacji wychodzenia z kryzysu spowodowanego pandemią utrzymujemy wysoką stopę inwestycji publicznych, niezbędną do zachowania stabilnego i zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Program Inwestycji Strategicznych jest przykładem efektywnego zaangażowaniem sektora finansowego w rynek, którego wynikiem będzie powstanie nowych miejsc pracy, poprawa warunków życia obywateli oraz pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości dzięki rozbudowie infrastruktury drogowej, wodno-kanalizacyjnej, źródeł ciepła zeroemisyjnego i gospodarki odpadami - mówi Artur Soboń, wiceminister Finansów.

- Program Inwestycji Strategicznych stworzył możliwość wnioskowania o wsparcie inwestycji, m.in. z zakresu infrastruktury drogowej, które nie są objęte dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej. Otrzymane dofinansowanie w kwocie 65 mln umożliwi realizację strategicznego projektu drogowego, jakim jest budowa przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca '80. Projekt jest przygotowany do realizacji, posiadamy dokumentację techniczną i niezbędne uzgodnienia. Inwestycja stanowi również element rewitalizacji terenów poprzemysłowych dzielnicy Za Cukrownią - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Przyznane dofinansowanie ma pozwolić na realizację inwestycji. W ramach niej planowana jest budowa około 1100 m brakującego odcinka ul. Lubelskiego Lipca '80 od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej. Ulica na całej długości zaprojektowano jako dwujezdniową, trzypasową, z buspasami na skrajnych pasach. Planuje się też: budowę chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, budowę dwóch sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach z ul. Włościańską i ul. Cukrowniczą. Przebudowane mają być też odcinki ulic bocznych m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i Dzierżawnej. Droga będzie mieć kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne. Wartość całkowita projektu wskazana we wniosku to 68,5 mln zł. Termin zakończenia inwestycji wraz z jej rozliczeniem finansowym zaplanowano na koniec czerwca 2025 r.

Miasto Lublin złożyło łącznie trzy wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wsparcia dostały dwa z nich i są to: budowa przedłużenia ul. Węglarza wraz z budową dróg przyległych (wnioskowane dofinansowanie 30 mln zł, wartość całkowita 31,6 mln zł) oraz przebudowa/rozbudowa ul. Raszyńskiej wraz z ulicami przyległymi (wnioskowane dofinansowanie 5 mln zł, wartość całkowita 5,3 mln zł).

- Otrzymane dofinansowanie to kolejne środki dla Lublina. W ramach I naboru Miasto otrzymało wsparcie w kwocie około 35 mln zł. Dzięki nim już realizuje inwestycje drogowe. W trakcie jest budowa dróg gminnych w rejonie trzech dzielnic Lublina: Czechów Południowy, Wrotków i Dziesiąta. Powstają tam ulice: Wapowskiego, Oczki, Brata Alberta wraz z ul. Kuncewiczowej oraz droga pomiędzy ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego. Jeszcze w czerwcu rozpocznie się budowa ulic Bliskiej i Skowronkowej. To nowe drogi, które powstaną w dzielnicach Szerokie oraz Sławin - informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy