- Jesteśmy najważniejszym na terenie województwa obiektem infrastruktury krytycznej. Nasi pracownicy posiadają międzynarodowe i krajowe uprawnienia w zakresie ochrony. Swoje umiejętności stale doskonalą, również w ramach prowadzonych działań w punktach kontroli, sprawdzając tysiące podróżnych, obsługując zaawansowane urządzenia do kontroli osób i bagażu. Swoją fachową wiedzą i doświadczeniem dzielą się też z innymi, w ramach prowadzonego przez nas specjalistycznego centrum szkolenia - mówi prezes Portu Lotniczego Lublin, Andrzej Hawryluk.
Specjalistyczne Centrum Szkolenia SOL to niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego, zarejestrowana w 2015 roku. Ma wszechstronne kształcić pracowników w zakresie ochrony osób i mienia oraz ochrony lotnictwa cywilnego. Wśród nowych specjalności jest też szkolenie z obsługi urządzeń rentgenowskich oraz wykrywaczy (detektorów) metalu, specjalistyczne szkolenie dla służb ochrony z zakresu samoobrony i posługiwania się oraz obsługą elektronicznego urządzenia obezwładniającego TASER, czy kurs na licencję detektywa.
W ofercie jest również kurs i szkolenia dla żołnierzy zawodowych "Rekonwersja”. Każdemu żołnierzowi zawodowemu po skończeniu służby przysługuje pomoc rekonwersyjna w zakresie przekwalifikowania zawodowego. Ma to przygotować go do podjęcia pracy poza wojskiem. Po zakończeniu kursu w SCS SOL uczestnik otrzymuje nowe uprawnienia, już jako kwalifikowany pracownik ochrony.
- Doskonalenie zawodowe to klucz do bezpieczeństwa. Od 2015 roku przeszkoliliśmy setki osób z zakresu prowadzonych przez nas kursów i szkoleń, obejmujących swoją tematyką zarówno zagadnienia dotyczące ochrony osób i mienia, jak również z zakresu ochrony lotnictwa cywilnego. Proponowane nowe kierunki szkoleń są odpowiedzią na potrzebę rynku, poszukiwania specjalistów zajmujących się zapewnieniem bezpieczeństwa między innymi na terenie Portu Lotniczego Lublin i obiektach podlegających ochronie. W ramach oferowanych kursów, poszerzamy je o dodatkowe moduły szkoleniowe, pozwalające na lepsze przygotowanie pracownika ochrony do pracy w wielu instytucjach publicznych, gdzie wymagana jest znajomość obsługi urządzeń służących do kontroli. Ten moduł szkolenia oferujemy zarówno w szkoleniach podstawowych, dla osób zdobywających dopiero uprawnienia, jak i pracowników ochrony, którzy odbywają obowiązkowe szkolenia doskonalące - informuje dyrektor SCS SOL, Rafał Biernacki.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.