Reklama

Reklama

Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia”

Opublikowano: śr, 18 wrz 2019 20:19
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Lublin liderem w kategorii „Nieruchomości” i „Potencjał zatrudnienia” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiciele firm Antal, Cushman&Wakefield oraz Vastint przygotowali raport na temat potencjału inwestycyjnego Lublina dla branży usług i biznesu. Lublin zajął pierwsze miejsce w kategoriach ?Nieruchomości? i ?Potencjał zatrudnienia?.

Reklama

- Jednym z ważniejszych czynników decydujących o wyborze lokalizacji inwestycji z branży nowoczesnych usług dla biznesu jest wysoka jakość życia w Lublinie, która została potwierdzona w wielu raportach branżowych. Raport firmy Antal jest kolejnym dowodem na to, że udało nam się w Lublinie skutecznie zrealizować cele postawione w Strategii Rozwoju na lata 2013-2020. Potencjał inwestycyjny miasta rośnie z roku na rok. Lublin uzyskał bardzo wysokie miejsce w raporcie o stanie miast BEAS, pomimo trwającej jeszcze modernizacji dostępności komunikacyjnej. A to jest jeden z głównych czynników przyciągających inwestorów do Lublina. Jestem pewien, że jak tylko udrożnione zostaną połączenia drogowe na trasach północ (Warszawa) oraz południe (Rzeszów), a dostępność komunikacyjna miasta jeszcze bardziej się zwiększy, nasze miasto będzie liderem w większości kategorii tego prestiżowego rankingu – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


Jak informuje Miasto Lublin, podstawą do sporządzenia raportów „BEAS” była analiza subiektywnej oceny biznesowej inwestorów z branży usług dla biznesu. Ankietowani przedsiębiorcy z wybranych polskich miast – Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Trójmiasta, Szczecina, a także Lublina. Respondentami w badaniu byli decydenci w firmach prowadzących działalność w Polsce, czyli prezesi, członkowie zarządów oraz dyrektorzy departamentów. Dodatkowo raport został wzbogacony o twarde dane z rynku (koszty życia, stawki nieruchomości biurowych, wynagrodzenia oferowane przez pracodawców).

 

- Podjęliśmy ciężką pracę, by uczynić miasto przyjaznym dla biznesu, otwartym na nowych inwestorów, wspierającym przedsiębiorczość i we współpracy z uczelniami zapewniającym stały dopływ pracowników wykwalifikowanych zgodnie z potrzebami lokalnego rynku pracy. Dzięki temu dziś Lublin jest jednogłośnie wskazywany jako jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce – komentuje Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin.


Raport jasno wskazuje, że Lublin jest miastem o wysokiej jakości życia. Na szczególne wyróżnienie w naszym mieście zasługuje bezpieczeństwo, oferta edukacyjna i kulturalna, a także lokalny system opieki zdrowotnej. Lublin przoduje również w zestawieniu miast, jako miejsce, w którym koszty utrzymania należą do najniższych.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.