Reklama

Reklama

Lublin: KUL zaczyna rekrutację na studia. Wśród kierunków są nowości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: KUL zaczyna rekrutację na studia. Wśród kierunków są nowości - Zdjęcie główne

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zaczyna rekrutację na studia. Uczelnia przygotowała ponad 50 kierunków studiów, w tym kilka nowości.

Reklama

Rekrutacja na studia pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie na KUL zaczyna się 5 maja i potrwa do 8 lipca. Z kolei ogłoszenie wyników kwalifikacji przewidziane jest 13 lipca. Uczelnia przygotowała ponad 50 kierunków studiów z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, prawnych, teologicznych, filozoficznych, ścisłych i nauk o zdrowiu.

W tegorocznej rekrutacji uniwersytet ma pięć nowości. Pierwszy kierunek to germanistyka, czyli studia językowe dające kompetencje do pracy w zawodzie lektora lub tłumacza języka niemieckiego czy firmach o zróżnicowanym profilu działalności, absolwenci biegle posługiwać się będą językami specjalistycznymi (np. prawniczym, ekonomicznym, technicznym), a dodatkowo będą sprawnie porozumiewać się w języku angielskim w sytuacjach zawodowych,. Drugi kierunek to italinistyka w trybie zdalnym - to pilotażowy kierunek umożliwiający studiowanie języka włoskiego i kultury Włoch z wykorzystaniem narzędzi nauczania na odległość, w toku studiów wykorzystane zostaną różnorodne, innowacyjne narzędzia informatyczne oraz specjalnie przygotowane materiały dydaktyczne. Kolejny to prawo w biznesie – studia przygotowujące do wykonywania obowiązków prawnika w przedsiębiorstwach, absolwenci tego kierunku będą posiadali wiedzę i umiejętności z zakresu prawa i ekonomii, rozumieli procesy biznesowe oraz oczekiwania przedsiębiorców wobec prawników. Następnym jest romanistyka - studia, w czasie których studenci bardzo dobrze poznają dwa języki romańskie – francuski i do wyboru hiszpański lub włoski, absolwenci będą sprawnie posługiwali się słownictwem specjalistycznym (biznes, media, hotelarstwo i turystyka) oraz potrafili redagować standardowe dokumenty w tych językach. Ostatnim nowoym kierunkiem jest sztuczna inteligencja, który przygotowuje do podjęcia pracy w charakterze specjalisty w zakresie projektowania systemów inteligentnych, oceny przydatności systemów inteligentnych czy programisty.

Rekrutacja kandydatów odbywa się  za pośrednictwem serwisu rekrutacyjnego e-Rekrut. Tym osobom, które jeszcze nie zdecydowały się na wybór konkretnego kierunku studiów lub nie są pewne swoich predyspozycji zawodowych Biuro Karier KUL proponuje bezpłatne konsultacje z doradcą zawodowym. Ma on pomóc w zdefiniowaniu mocnych stron kandydata i zaproponować odpowiednie kierunki kształcenia.

Na uniwersytecie działa też kilkadziesiąt organizacji studenckich - naukowych, artystycznych i sportowych, wśród nich koła naukowe, teatry, chóry, galerie czy kluby dyskusyjne umożliwiające rozwijanie zainteresowań.

- Około 200 umów międzynarodowych umożliwia wyjazdy na zagraniczne stypendia. Uczelnia organizuje certyfikowane egzaminy z języków obcych, m.in. z języka francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego czy chińskiego. Dla studentów kończących studia organizowane są specjalne staże i szkolenia, ułatwiające im rozpoczęcie pracy zawodowej - informuje Katarzyna Bojko z KUL.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy