Reklama

Reklama

Lublin: Kolejna uczelnia angażuje się w pomoc Ukraińcom. Wsparcie przygotowała Politechnika Lubelska

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Kolejna uczelnia angażuje się w pomoc Ukraińcom. Wsparcie przygotowała Politechnika Lubelska - Zdjęcie główne

Politechnika Lubelska | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Politechniki Lubelskiej zapraszają swoich ukraińskich studentów na spotkanie, na którym będzie można porozmawiać na temat bieżącej sytuacji oraz aktualnych potrzeb studentów. Aktualnie na Politechnice studiuje 575 studentów z Ukrainy.

Reklama

- W tym dramatycznym momencie historii, solidaryzujemy się z narodem ukraińskim, a zwłaszcza z osobami z Ukrainy należącymi do naszej społeczności akademickiej. Dla nas wszystkich to trudny czas, który wymaga jedności i determinacji, ale przede wszystkim konkretnych działań. I o tych propozycjach wsparcia chcę porozmawiać z ukraińskimi studentami - mówi prof. Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej.

Spotkanie odbędzie się w czwartek (3 marca) o godz. 10.00 w auli na Wydziale Mechanicznym.

Od 25 lutego trwa zbiórka darów dla osób z Ukrainy, w którą zaangażowali się pracownicy i studenci uczelni. - Dotychczas udało się zgromadzić mnóstwo najpotrzebniejszych rzeczy. Codziennie są one dostarczane do punktów recepcyjnych m.in. w: Hrubieszowie, Dołhobyczowie, Kadłubiskach, Lubyczy Królewskiej, Dorohusku, Hrebennem. Nasze dary trafiają również do magazynów w Lublinie. W sumie zorganizowaliśmy ponad pięćdziesiąt transportów - podkreśla Katarzyna Jordan-Skoczylas, kierownik Sekcji Spraw Socjalno-Bytowych Pracowników Politechniki Lubelskiej.

Poza produktami spożywczymi i higienicznymi, potrzebne są również leki. Dary zbierane są w akademiku nr 3 oraz w budynku stołówki. Jednocześnie ukraińscy i białoruscy studenci zaangażowani są jako wolontariusze w wielu punktach na terenie Lublina, a część osób pomaga na granicy. Pełnią rolę tłumaczy, np. w urzędach czy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym lub działają w punktach zbiórek i sortowania rzeczy. Dodatkowo, w akademikach Politechniki wygospodarowano 90 miejsc, z których mogą skorzystać uchodźcy z Ukrainy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy