Reklama

Reklama

Lublin: Kilka atrakcji turystycznych będzie działać dłużej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Kilka atrakcji turystycznych będzie działać dłużej? - Zdjęcie główne

Kilka atrakcji turystycznych będzie działać dłużej? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radna Monika Kwiatkowska zaproponowała, żeby cztery atrakcje turystyczne działały dłużej. Chodzi o wystawę „Lublin. Pamięć Miejsca", Lubelską Trasę Podziemna, Piwnicę Pod Fortuną i Izbę Drukarstwa.

Reklama

Radna miejska Monika Kwiatkowska (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierowała do władz miasta interpelację. Chodzi o  o przeanalizowanie i podjęcie działań w kwestii godzin funkcjonowania Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN". Ta miejska instytucja kultury zarządza czterema obiektami pełniącymi m.in. funkcję turystyczną. Są to: Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN". Wystawa „Lublin. Pamięć Miejsca"; Lubelska Trasa Podziemna; Piwnica Pod Fortuną; Dom Słów. Izba Drukarstwa.

- Obiekty te od początku pandemii COVID-19 mają ograniczoną dostępność dla turystów - zrozumiałą w okresie lockdownu i obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa, jednak dyskusyjną w czasie, gdy cala branża turystyczna próbowała wrócić do możliwej normalności (np. w czasie letnim, od czerwca do września 2021 roku). Pod koniec 2021 roku, dzięki bardzo skutecznym działaniom pracowników, Ośrodek wprowadzi/ możliwość zakupu biletów online poprzez stronę bilety.teatrnn.pl, jak również otworzył Centrum Informacji (ul. Grodzka 21), gdzie można kupować bilety do obiektów w formie stacjonarnej, z płatnością kartą, co było bardzo dużą, pozytywną zmianą - opisuje Monika Kwiatkowska.

Jednocześnie radna dodała, że wciąż jednak godziny otwarcia atrakcji są niedostosowane do potrzeb indywidualnych turystów i odwiedzających. Wystawa w w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" jest dostępna od poniedziałku do piątku z wejściem o godzinie 10.00 (limit 10 miejsc), Lubelska Trasa Podziemna cały tydzień z wejściami o 14.00 i 16.00, a w sobotę i niedzielę z dodatkowymi o 12.00. (limit 10 miejsc), Piwnica Pod Fortuną w soboty i niedzielę z wejściem o 13.00 (limit 10 miejsc), a Dom Słów. Izba Drukarstwa -w poniedziałki o 15.00, od wtorku do piątku o 11.00 i 15.00 (limit 10 miejsc). Radna wylicza, że w ciągu tygodnia daje to maksymalnie 50 osób na wystawie "Lublin. Pamięć Miejsca", 195 osób w Lubelskiej Trasie Podziemnej, 20 osób w Piwnicy Pod Fortuną i 90 osób w Domu Słów.

Jej zdaniem, ze względu na potrzeby mieszkańców, turystów i odwiedzających, optymalne byłoby udostępnienie wszystkich tych obiektów i wystaw 7 dni w tygodniu, również w godzinach popołudniowych i wieczornych. Wtedy będą mogli skorzystać z nich pracujący w standardowych godzinach mieszkańcy Lublina oraz turyści, którzy zazwyczaj przyjeżdżają do Lublina po południu i szukają możliwości ciekawego spędzenia czasu wieczorem.

- W mojej ocenie zmiana godzin funkcjonowania Ośrodka „Brama Grodzka -Teatr NN" jest niezbędne do optymalnego uzyskania efektu fiskalnego ważnego w tak trudnym roku budżetowym z jakim mamy do czynienia w chwili obecnej - podsumowuje radna.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy