Reklama

Reklama

Lublin: Hala "Globus" ma dostać imię

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Hala "Globus" ma dostać imię - Zdjęcie główne

Hala Sportowo-Widowiskowa "Globus” | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Hala Sportowo-Widowiskowa "Globus" ma zostać nazwana imieniem siatkarza Tomasza Wójtowicza. Leszek Daniewski z Rady Miasta Lublin zwrócił się do władz miasta kiedy zostanie to zrealizowane.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację w sprawie uchwały o nadaniu imienia Hali Sportowo-Widowiskowej "Globus" przy ul. Kazimierza Wielkiego. Przypomniał, że Rada Miasta Lublin, w ślad za podjętą uchwalą o nadaniu Honorowego Obywatelstwa Miasta Lublin siatkarzowi Tomaszowi Wójtowiczowi, podjęła, na wniosek grupy radnych, uchwałę o nadaniu Hali Sportowo-Widowiskowej "Globus" imienia tego sportowca. 

- Jako jeden z inicjatorów uhonorowania Pana Tomasza Wójtowicza i współautor projektu uchwały o nadaniu Jego imienia naszej reprezentacyjnej hali sportowej, zwracam się do Pana Prezydenta z zapytaniem kiedy będzie w pełni zrealizowana ta uchwala i nasz sztandarowy obiekt uzyska odpowiednią oprawę wizualną, łącznie z zamieszczonym na frontowej elewacji napisem o patronie hali. Zakończenie procesu nadawania imienia patrona i związana z tym uroczystość będzie doskonalą okazją do kolejnego spotkania środowisk sportowych, kibiców i działaczy oraz dziennikarzy wraz z Panem Tomaszem Wójtowiczem - napisał Leszek Daniewski.

Dodał też, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" jako zarządca obiektu ma już odpowiednie doświadczenie w taki zakresie. Wraz z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Lublin organizował w 2011 roku podobną uroczystość. W tym przypadku chodziło o nadanie hali sportowej przy Al. Zygmuntowskich, imienia koszykarza Zdzisława Niedzieli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy