Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Gminy dostaną pieniądze na drogi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Piotr Wójcik/UMWL

Województwo lubelskie: Gminy dostaną pieniądze na drogi - Zdjęcie główne

Podpisanie umowy o dotacje dla gmin | foto Piotr Wójcik/UMWL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery gminy z powiatu lubelskiego otrzymają dofinansowanie na modernizację lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Ma to pozytywnie wpłynąć na ochronę gruntów i poprawić bezpieczeństwo dojazdów mieszkańcom.

Reklama

Marszałek Województwa Lubelskiego i Członek Zarządu Województwa Lubelskiego w imieniu Zarządu Województwa Lubelskiego podpisali umowy z przedstawicielami samorządów na modernizację lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych ze środków celowych budżetu Województwa Lubelskiego na 2021 rok. Podpisano pierwsze 40 umów, na łączną kwotę ponad 3 mln zł, z ponad 90, które zostaną zawarte w tym roku. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu gminy zmodernizują ponad 21 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie województwa lubelskiego.

- Przedmiotowe odcinki dróg przebiegają przez tereny rolnicze, które mają istotne znaczenie dla prowadzenia działalności związanej z przeróżnymi uprawami. Ponadto, drogi te wpłyną na ochronę gruntów rolnych i poprawę warunków gospodarowania - mówił Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

- Realizacja tych inwestycji przyczyni się do poprawy zarówno jakości jak i bezpieczeństwa dojazdów mieszkańcom do swoich gospodarstw oraz gruntów rolnych - dodał Zdzisław Szwed z zarządu.

Wysokość przekazywanej dotacji celowej na realizowane zadania wynosi w przypadku budowy drogi do 70% wartości brutto kosztów kwalifikowalnych, z kolei przy modernizacji drogi do 60% wartości brutto kosztów kwalifikowalnych.

Wśród gmin z powiatu lubelskiego, z którymi podpisano umowy są: Wysokie, Jastków, Garbów i Wojciechów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy