Reklama

Reklama

Lublin: Głosowane w Budżecie Obywatelskim rozstrzygnięte. Wiemy jakie projekty będą realizowane

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: JN

Lublin: Głosowane w Budżecie Obywatelskim rozstrzygnięte. Wiemy jakie projekty będą realizowane - Zdjęcie główne

Urząd Miasta Lublin podał wyniki głosowania w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego | foto JN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 41 projektów zostanie zrealizowanych w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. 12,5 mln zł będzie rozdysponowana na 9 projektów ogólnomiejskich, w tym 6 "miękkich” oraz 32 projekty dzielnicowe. W głosowaniu wzięło udział blisko 20 tys. mieszkańców Lublina.

Reklama

- Frekwencja w głosowaniu świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu mieszkańców możliwością zmieniania najbliższego otoczenia dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego. Teraz, kiedy znamy już zwycięskie projekty, czas na rozpoczęcie prac nad ich realizacją. Cieszę się, że już w przyszłym roku efekty zgłoszonych pomysłów będą systematycznie pojawiały się w przestrzeni Lublina i służyły lokalnym społecznościom. Gratuluję autorom projektów i dziękuję wszystkim za zaangażowanie w sprawy naszego miasta. Zapraszam również do podzielenia się uwagami na temat regulaminu przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w ramach rozpoczynających się wkrótce konsultacji - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

VIII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 19 783 osób, z czego 17 274 przez internet oraz 2509 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Łączna liczba oddanych głosów to 48 804.

Najwięcej głosów - 4540, dostał projekt ogólnomiejski "Boiska na Piątkę”. Z kolei wśród projektów dzielnicowych największą popularnością cieszył się "Remont ulicy Perłowej” uzyskując 1385 głosów. W ramach projektów ogólnomiejskich 1,2 tys. zł rozdysponowano na tzw. projekty "miękkie”, z których najwięcej, bo 928 głosów, uzyskał projekt "Aktywny Lublin".

W dzielnicach będą zrealizowane m.in. projekty: Naturalny Plac Zabaw w Parku Czechów, Niezatapialni, czyli zakup sprzętu ratowniczego oraz remonty ulic Junoszy, Kawaleryjskiej czy budowa ścieżek rowerowych. W przypadku 6 dzielnic: Dziesiątej, Kalinowszczyzny, Kośminka, Ponikwody, Szerokiego i Śródmieścia, zrealizowane zostaną po 2 projekty, przy czym drugi z nich najczęściej w okrojonym zakresie, do wykorzystania kwoty 350 tys. przypadającej na każdą z dzielnic. W sumie na projekty dzielnicowe trafia 8 991 963 zł. Pozostała kwota przeznaczona zostanie na realizację projektów ogólnomiejskich – 1,2 mln na projekty tzw. "miękkie” oraz 2 308 037 zł na projekty "twarde” – inwestycyjne. W dzielnicy „Za Cukrownią” żaden z projektów nie uzyskał wymaganej do realizacji granicy 100 głosów.

Dodatkowo, przeprowadzone będą konsultacje społeczne dotyczące regulaminu kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zbieranie uwag i propozycji ewentualnych zmian rozpocznie się od 8 listopada. Mieszkańcy mogą przekazywać swoje sugestie do 30 listopada drogą mailową na adres [email protected] lub pocztą na adres Urzędu Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy