Reklama

Reklama

Lublin: Gastronomia mniej zapłaci za ogródki?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Gastronomia mniej zapłaci za ogródki? - Zdjęcie główne

Lokale gastronomiczne na Starym Mieście w Lublinie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiceprzewodniczący Rady Miasta zwrócił się do władz Lublina z prośbą o pomoc dla gastronomii. Chodzi o zastosowanie ulg za ogródki gastronomiczne.

Reklama

W związku ze zbliżającą się wiosną, a co za tym idzie - nowym sezonem otwarcia ogródków gastronomicznych, do władz miasta wpłynęła prośba o rozważenie możliwości zastosowania ulg dla przedstawicieli branży gastronomicznej. Autorem pomysłu jest wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin - Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka). 

- Jestem przekonany, że do podjęcia ostatecznej decyzji w przedmiotowej kwestii właściwym rozwiązaniem byłoby spotkanie z przedstawicielami tej branży i wysłuchanie ich racji, co miało wszak miejsce w roku ubiegłym. Ostatnie, przyjęte przez Radę Miasta regulacje w przedmiotowej sprawie, przyniosły istotną pomoc dla lubelskich restauratorów, zmniejszając opłaty za zajęcie pasa ruchu drogowego do 1 gr (słownie jednego grosza) za m2 - napisał Marcin Nowak.

Zauważył też, że obecnie ciężko wyrokować, jak sytuacja pandemiczna przełoży się na branżę gastronomiczną w najbliższych miesiącach. Ale jego zdaniem zasadnym rozwiązaniem byłoby ustalenie hipotetycznych, opcjonalnych rozwiązań, w zależności od rozwoju sytuacji. Wcieprzewodniczący przekonuje, że dałoby to poczucie dużego komfortu restauratorom. I przypomniał, że od blisko dwóch lat, zmagają się z problemami związanymi z pandemią i nakładanymi na nich ograniczeniami i restrykcjami.

- Gmina Lublin w osobie Pana Prezydenta i Rady Miasta wykazała w ubiegłym roku, że los lubelskich restauratorów nie jest nam obcy, jestem zatem przekonany, że w roku bieżącym po uprzednich konsultacjach z przedstawicielami branży gastronomicznej, uda nam się wdrożyć w życie kolejne działania pomocowe. W związku z powyższym proszę o pochylenie się nad niniejszym problemem i umożliwienie mi zainicjowania spotkania w tym zakresie z przedstawicielami lubelskich restauratorów - podsumowuje Nowak.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy