Reklama

Reklama

Lublin: Dzięki filmom nauczą obcokrajowców języka polskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Dzięki filmom nauczą obcokrajowców języka polskiego - Zdjęcie główne

Dzięki filmom nauczą obcokrajowców języka polskiego | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył projekt "Lubimy Lublin – filmy o Lublinie z lekcjami języka polskiego". Łączy on elementy kursu języka polskiego z możliwością poznania potencjału kulturalnego, akademickiego oraz społeczno-gospodarczego miasta.

Reklama

Projekty jest skierowany do wszystkich obcojęzycznych mieszkańców miasta, którzy chcą bezpłatnie rozwijać znajomość języka polskiego i poznawać polską kulturę oraz atrakcje Lublina.

- Lublin jako miasto akademickie, przyciąga coraz więcej studentów zagranicznych. Obecnie w naszym mieście studiuje ponad 8 tysięcy obcokrajowców, co sprawia, że odsetek studentów zagranicznych wśród ogólnej liczby studentów jest jednym z najwyższych w kraju. We współpracy z lubelskimi uczelniami podejmujemy liczne działania, aby Lublin stał się dla cudzoziemców miejscem atrakcyjnym do życia i nauki. Jednym z nich jest projekt „Lubimy Lublin” realizowany wspólnie z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który łączy w sobie kurs języka polskiego oraz możliwość zdobycia podstawowych informacji o mieście. Zachęcamy do udziału w bezpłatnych lekcjach języka polskiego wszystkich obcojęzycznych mieszkańców Lublina. Z myślą o obywatelach Ukrainy przebywających aktualnie w naszym mieście, kurs przygotowano również w ukraińskiej wersji językowej - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Kurs na poziomie B1+/B2, czyli średnio zaawansowany składa się z 10 filmów poświęconych różnorodnej tematyce związanej z miastem. Pokazują one Lublin jako ośrodek akademicki i jednocześnie miasto o bogatej historii i rozwiniętej infrastrukturze. Lekcje mają dawać możliwość wzbogacenia słownictwa oraz zdobycia podstawowych informacji o mieście, które są istotne z punktu widzenia cudzoziemców przybywających do Lublina. W ramach projektu przygotowano również ilustrowane zadania językowe wraz z kluczem odpowiedzi. Stworzony zbiór zadań służy sprawdzaniu znajomości leksyki oraz testowaniu sprawności rozumienia tekstu słuchanego i czytanego.

Twórcami kursu są pracownicy Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy