Reklama

Reklama

Lublin dołącza do międzynarodowych obchodów 30. rocznicy Konwencji o prawach dziecka

Opublikowano: pon, 18 lis 2019 14:50
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Lublin dołącza do międzynarodowych obchodów 30. rocznicy Konwencji o prawach dziecka  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 30. rocznicę podpisania Konwencji o prawach dziecka uczcimy w Lublinie przez podświetlenie najbardziej charakterystycznych obiektów w mieście na niebiesko.

Reklama

Lublin, podobnie jak wiele innych miast, zarówno w Polsce jak i na całym świecie, dołącza do inicjatywy UNICEF Polska. W poniedziałek (18 listopada) o godz. 16:00 kolorem niebieskim rozbłyśnie budynek miejskiego Ratusza, przez trzy dni na niebiesko będą podświetlone plac Litewski i Arena Lublin, a w środę (20 listopada) – na finał – budynek Centrum Spotkania Kultur.

 
– W Lublinie poważnie słuchamy głosu dzieci, traktujemy je jako partnerów, uwzględniamy ich opinie i pozwalamy na dokonywanie wyborów. Naszym obowiązkiem jest nie tylko zapewnienie najmłodszym mieszkańcom Lublina dostępu do dobrej edukacji, przestrzeni dla rozwoju, ochrony zdrowia i bezpieczeństwa, ale również prawa każdego dziecka do życia w wolności, godności, równości i tolerancji. Każdego dnia staramy się, by nasza praca w pełni odzwierciedlała zapisy Konwencji, dlatego też nie mogło zabraknąć udziału Lublina w jubileuszowych obchodach – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Konwencja o prawach dziecka, uchwalona 20 listopada 1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych, to najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci na świecie. Mówi, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Inicjatorem powstania Konwencji była Polska i to nasz kraj przedłożył jej pierwszy projekt. Do dziś Konwencja jest najszerzej ratyfikowanym na świecie dokumentem z zakresu praw człowieka. Realizacja zapisów Konwencji o prawach dziecka spoczywa przede wszystkim na państwie oraz jego strukturach. Samorządy, będące najbliżej obywateli, poprzez codzienną realizację założeń polityki społecznej, rodzinnej czy kulturowej, są jednym z gwarantów i promotorów praw dziecka wśród lokalnych społeczności.

Więcej informacji o Konwencji o prawach dziecka na stronie: prawadziecka.org


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.