Reklama

Lublin Business Run powraca w nowej formule. Wkrótce ruszają zapisy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin Business Run powraca w nowej formule. Wkrótce ruszają zapisy - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od lat w pierwszą niedzielę września pracownicy lubelskich firm i korporacji stają na starcie Lublin Business Run. Ten biznesowy bieg łączy aktywność fizyczną i integrację pracowników z charytatywnym celem.

Lublin Business Run odbywał się już trzykrotnie. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy, a zawody oprócz Lublina startowały tego samego dnia także w 8 innych miastach Polski. W ubiegłym roku w charytatywnej sztafecie wzięło udział łącznie ponad 27 tys. osób.


W tym roku jednak ze względu na panującą sytuację miejsce i formuła będą wyjątkowe. Zapisy ruszają 27 maja i potrwają równe 2 tygodnie do 10 czerwca.


Choć nowa rzeczywistość postawiła nas przed koniecznością zmian, nie składamy broni. Nadal chcemy integrować środowisko biznesowe w słusznym, charytatywnym celu, by nie zostawić naszych podopiecznych bez wsparcia. Dlatego też potwierdzamy zapowiedzianą na 6 września datę biegu. Tego dnia jak zwykle 5-osobowe zespoły pobiegną w Poland Business Run 2020, m.in. w Lublinie. Tym razem jednak, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, nie zgromadzimy biegaczy na liniach startu w każdym mieście – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.


Biegacze pokonają dystans 4 km sami lub w kilku-, kilkunasto- czy kilkudziesięcioosobowej grupie w zależności od zasad dotyczących zgromadzeń, które będą obowiązywać we wrześniu. Nie będzie też wyznaczonej trasy, każdy może wytyczyć wymagany odcinek samodzielnie i w wybranej lokalizacji – w jednym z lubelskich parków, wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego czy po okolicznych leśnych ścieżkach. Tym samym nie trzeba jak dotychczas biec konkretnie w Lublinie, ale w dowolnej miejscowości, w kraju lub poza jego granicami


Impreza odbędzie się 6 września. Podczas jej trwania zawodnicy danej drużyny wystartują, a ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej. Dodatkowo z Krakowa, w którym mieści się siedziba Fundacji Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live. Bez zmian pozostaje główne hasło sztafety, czyli „Pobiegniesz – pomożesz!”.


Zapisy na Lublin Business Run 2020 w nowej formule odbędą się jak zwykle przez stronę organizatora www.polandbusinessrun.pl. Rejestracja rusza 27 maja i potrwa dokładnie 2 tygodnie. Po dodaniu drużyny i opłaceniu udziału, pakiety startowe, a w nich specjalną chustę wielofunkcyjną, mogącą służyć także za maseczkę, numer startowy i medal, uczestnicy otrzymają za pomocą przesyłki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE