Reklama

Reklama

Lublin: Budowa Dworca Metropolitalnego trwa. W przyszłym tygodniu zmiany w ruchu

Opublikowano: 6 sierpnia 2021 16:42
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Budowa Dworca Metropolitalnego trwa. W przyszłym tygodniu zmiany w ruchu - Zdjęcie główne

Budowa Dworca Metropolitalnego trwa. W przyszłym tygodniu zmiany w ruchu | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z budową Dworca Metropolitalnego i modernizacją pobliskich ulic, wejdą w życie kolejne zmiany w organizacji ruchu. Budowa obejmuje też modernizację pobliskich ulic. Wszystko ma być gotowe w przyszłym roku.

Reklama

Zmiany w przyszłym tygodniu
 
We wtorek (10 sierpnia) na ul. Krochmalnej, na odcinku od ronda Sportowców do ul. Cukrowniczej, zaczną się prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Dlatego ul. Krochmalna zostanie zamknięta w rejonie prowadzonych robót, ale z dopuszczeniem ruchu wahadłowego dla komunikacji miejskiej, dojazdu do posesji. Dojazd do ul. Nadłącznej i Kawiej od strony ul. Cukrowniczej zostanie zapewniony przez nowo wykonany zjazd do serwisówki, na wysokości posesji Krochmalna 9a. Prace potrwają do końca sierpnia.
 
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Za kilka dni rusza wyścig Tour de Pologne. Będą utrudnienia w ruchu
 
Z kolei od środy (11 sierpnia) na ul. Młyńskiej, na odcinku od ul. Dworcowej do ronda Sportowców, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Stąd przystanek na ul. Młyńskiej (Rondo Sportowców) nie będzie funkcjonował, a komunikacja miejska jeżdżąca jadące od strony ul. Krochmalnej nie będą wjeżdżały w ul. Młyńską.
 
- Żeby dostać się do dworca PKP należy wysiąść na przystanku na ul. Lubelskiego Lipca 80 (przystanek Arena Lublin) i przejść chodnikiem do ul. Dworcowej i dalej kierować się na plac Dworcowy. Istniejąca organizacja ruchu na ul. Pocztowej  i ul. Dworcowej, poprzez wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, pozostaje bez zmian. Przypominamy, że w obszarze Dworca obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego  w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Utrzymany będzie przystanek komunikacji miejskiej na ul. Pocztowej, dla pojazdów jadących w stronę ul. Krochmalnej i przystanek końcowy dla linii 30 i 34 na ul. Młyńskiej. Nadal zamknięta będzie ul. Gazowa w obu kierunkach ruchu, z wyłączeniem dojazdu do posesji. Takie utrudnienia potrwają do 30 listopada. W tym czasie drogowcy będą budować kanalizację deszczową i usuwać kolizje, a potem odtworzą konstrukcję jezdni.
 
Budowa Dworca Metropolitalnego

Prace związane z budową Dworca Metropolitalnego, czyli Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego zaczęły się z końcem stycznia. Aktualnie trwają prace przy wykopach pod fundamenty nowego budynku Dworca. Wykop odwodniono i zabezpieczono przed napływem wody poprzez zamontowanie ścianek szczelnych. Wykonano prace związane z palowaniem płyty fundamentowej. Teraz prace koncentrują się na wybieraniu ziemi.
 
- Na budynku głównym betonowane są: płyta główna, ściany i słupy oraz rozpoczęto szalowanie stropu. Realizowane są również roboty żelbetowe związane z realizacją stóp fundamentowych wiat terenowych. Rozpoczęto montaż elementów stalowych konstrukcji wiat. Udało się uruchomić nową stację gazową, a w najbliższym czasie stara stacja gazowa będzie wyburzona, co pozwoli na kontynuację budowy pozostałych stóp fundamentowych. Roboty ziemne swoim zakresem obejmują wykop w ilości ponad 60 tys. m3 - wyjaśnia Justyna Góźdź. 
 
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Zamkną Al. Zygmuntowskie. Powodem są mecze żużlowe

Na ul. Krochmalnej kończone jest uzbrojenie podziemne na płycie postojowej dla autobusów i powstaje tam również budynek socjalno-sanitarny dla kierowców. Zakończono poziom piwnic. Dodatkowo prowadzone są prace związane z kanalizacją deszczową i wodociągiem. Z kolei przy "starej" ul. Gazowej na ukończeniu są prace przy sieciach podziemnych.

Z kolei na potrzeby rozbudowy ul. Dworcowej oraz budowy zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca '80, dla usprawnienia ruchu wybudowano tymczasowy zjazd z al. Piłsudskiego do obsługi Targów Lublin. Oprócz tego, zakończono rozbiórkę nawierzchni, fundamentów reklam oraz elementów małej architektury na drogach dojazdowych prowadzących do Targów. Pod most wykonano pale i obecnie prowadzone jest zbrojenie.

Całkowita wartość inwestycji to ok. 300 mln zł, z czego ponad 178 mln zł to środki unijne. Wszystko ma być gotowe do końca przyszłego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.