Reklama

Reklama

Lublin: Blisko 5 tys. uczniów zdaje maturę w mieście

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Blisko 5 tys. uczniów zdaje maturę w mieście - Zdjęcie główne

Blisko 5 tys. uczniów zdaje maturę | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 5 tys. uczniów szkół średnich w Lublinie rozpoczęło matury. Pierwszego dnia zdawali język polski.

Reklama

Egzamin maturalny w tym roku jest przeprowadzany już bez rygoru sanitarnego i składa się wyłącznie z części pisemnej. W środę odbył się egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, a w kolejne dwa dni uczniowie zmierzą się z matematyką i językiem obcym.  
 
- Dobre wyniki egzaminu maturalnego to łatwiejszy start w dorosłe życie, dlatego trzymam mocno kciuki za naszych lubelskich abiturientów. Wykorzystajcie swój potencjał, wiedzę i doświadczenie zdobywane w poprzednich latach, aby ten pierwszy ważny egzamin w Waszym życiu przyniósł satysfakcjonujące efekty. Dziękuję dyrektorom, nauczycielom i pracownikom lubelskiej oświaty, których zaangażowanie i troska o dobro ucznia pozwoliły na sprawną kontynuację procesu nauczania w okolicznościach wywołanych pandemią. Za wytrwałość i zrozumienie dziękuję również rodzicom, którzy wspierali młodzież w trudnym dla wszystkich czasie nauki zdalnej - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Miasto Lublin prowadzi łącznie 41 liceów ogólnokształcących i techników. Wolę przystąpienia do egzaminu dojrzałości wyraziło w tych szkołach 3884 uczniów. Wśród nich jest 2596 uczniów III klas liceów ogólnokształcących oraz 1275 uczniów IV klas techników. Po raz pierwszy do matur przystępuje też 13 uczniów szkół branżowych II stopnia. Egzamin zdawać będzie również 966 uczniów z 22 szkół prowadzonych przez inne podmioty. Tegoroczni maturzyści są absolwentami gimnazjów. Uczniowie szkół średnich po ośmioklasowej szkole podstawowej tym roku jeszcze nie przystępują do egzaminu maturalnego.
 
 
Żeby zdać maturę trzeba przystąpić do egzaminów pisemnych z trzech przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego (uzyskując minimum 30%) oraz z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym (wystarczające jest samo przystąpienie). 
 
- W tym roku nie ma obowiązku przystąpienia do części ustnej egzaminu z języka polskiego i języka obcego. Uczniowie mają prawo do rozszerzenia zakresu egzaminu maturalnego, jeśli na przykład wymagają tego warunki rekrutacji na wybrany kierunek studiów - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy