Reklama

"Lublin 2016" - ćwiczenia zgrywające służb

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

"Lublin 2016" - ćwiczenia zgrywające służb - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tuż przed mającym się odbyć koncertem zespołów rockowych na miejskim stadionie dochodzi do ataku terrorystycznego. Pomiędzy stojącymi w kolejce do wejścia ludźmi następuje wybuch. Jednocześnie terroryści oddają strzały i biorą zakładników. Do akcji wkraczają służby. Rozpoczyna się akcja ratunkowa poszkodowanych osób i negocjacje ze sprawcami. To początek scenariusza ćwiczeń zgrywających służb i podmiotów zaangażowanych do zapewnienia bezpieczeństwa i ważny moment przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży i szczytem NATO.

Akcja rozgrywa się na miejskim stadionie Arena Lublin, gdzie planowany jest koncert kilku zespołów rockowych. Przy wejściu głównym pomiędzy ludźmi stojącymi w kolejce następuje wybuch, który rani wiele osób. Powstaje panika, ludzie rozbiegają się. Jednocześnie wewnątrz stadionu kilku zamaskowanych terrorystów oddaje strzały i bierze zakałdników. Terroryści barykadują się w jednym z pomieszczeń.

Jako pierwsze na miejsce wkraczają:  Pogotowie, Straż Pożarna i Policja. Rozpoczyna się segregacja rannych, zabezpieczenie terenu wokół miejsca wybuchu, odgradzany jest teren działań.  Policyjni pirotechnicy sprawdzają teren pod kątem ujawnienia materiałów wybuchowych. Okazuje się, że na parkingu wokół obiektu w zaparkowanym samochodzie funkcjonariusze ujawniają środki chemiczne niewiadomego pochodzenia umieszczone w butlach i kanistrach. Po ich sprawdzeniu straż pożarna podejmuje ich rozpoznanie  i neutralizację.

Jednocześnie trwają próby nawiązania kontaktu z terrorystami, a następnie negocjacje. W ich wyniku porywacze uwalniają część zakładników. Ten moment wykorzystują policyjni antyterroryści, którzy dokonują szturmu na siedzibę terrorystów.

Tak wyglądały ćwiczenia służb w ramach ćwiczeń „Lublin 2016 ", które odbyły się dzisiaj w Lublinie. Ćwiczenia koordynowały działania odpowiedzialnych za bezpieczeństwo służb  i instytucji: Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Nadbużańskiego Oddziału Strazy Granicznej, Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Wydziału Bezpieczenstwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Prezydenta Miasta Lublin, Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin.

Ćwiczenia „Lublin 2016” były sprawdzianem zgrania i działania służb i podmiotów zaangażowanych do zapewnienia bezpieczeństwa i wypracowania standardów zachowań w sytuacjach nadzwyczajnych, szczególnie w aspekcie nadchodzących Światowych Dni Młodzieży.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE