Reklama

Lublin – miejsce gdzie nauka łączy się z biznesem. Pierwsza międzynarodowa edycja konferencji LDNB przed nami!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Lubelski Inkubator Technologii Informatycznych

Lublin – miejsce gdzie nauka łączy się z biznesem. Pierwsza międzynarodowa edycja konferencji LDNB przed nami! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w dniach 10 - 15 czerwca odbędzie się pierwsza edycja międzynarodowej konferencji Lubelskie Dni Nauki i Biznesu. W ciągu 6 dni odbędą się warsztaty, panele dyskusyjne oraz wykłady, których głównymi tematami będą: IT, innowacje, badania naukowe, inwestycje i projekty unijne.

Czy w Polsce współpraca między nauką a biznesem istnieje? Możemy znaleźć tego oznaki, jednak są to pojedyncze przypadki i nie zawsze taka współpraca jest efektywna a potencjał, który drzemie w synergii obu środowisk, jest wykorzystywany. Według raportu Innovation Union Scoreboard 2015, Polska osiągając wskaźnik innowacyjności na poziomie 0,313 znalazła się wśród krajowo umiarkowanej innowacyjności, określanej jako moderate innovators wyprzedzając Rumunię (0,204), Bułgarię (0,229), Łotwę (0,272)i Litwę (0,283), pozostając jednak w tyle za Danią, Finlandią, Niemcami i Szwecją. Wniosek? Polska gospodarka nie jest innowacyjna. Jak temu zaradzić? Czy w polskich warunkach możliwe jest prawdziwe partnerstwo uczelni i przedsiębiorstw?

Lublin to największy ośrodek akademicki we wschodniej Polsce. To tutaj na przestrzeni ostatnich kilku lat sektor IT zaczął rozwijać się dynamicznie. Lubelski Inkubator Technologii  Informatycznych  postanowił  wykorzystać  ten  potencjał i zorganizować w dniach 10-15 czerwca 2016 r. pierwszą edycję konferencji Lubelskie Dni Nauki  i  Biznesu.  Jest  to  wzbogacona  odsłona  Warsztatów  Doktoranckich, organizowanych po raz XIII. Tym razem konferencja będzie miała charakter międzynarodowy i będzie pierwszym tego typu wydarzeniem na Lubelszczyźnie.

Konferencja skierowana jest do przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki i samorządów. W ciągu 6 dni będą odbywać się warsztaty, panele i wykłady. Według przewidywań organizatorów tegoroczna edycja konferencji zgromadzi łącznie ok. 2000 uczestników.

Wydarzenie składa się z trzech części:

WySPA.IT – konferencja informatyczna, której celem jest możliwość pozyskania potencjalnych pracowników wśród studentów kierunków ścisłych, przede wszystkim informatycznych. Konferencja odbędzie się 10 czerwca na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Harmonogram konferencji: www.ldnb.pl/wyspait.

WD 2016 – konferencja naukowa i doktorancka, podczas której przewidziane są sesje referatowe i plakatowe. Odbędzie się w dniach 11-13 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Harmonogram konferencji: www.ldnb.pl/wd2016/program.

NBD 2016 – konferencja biznesowa, w ramach której przewidziano panele dotyczące współpracy nauki i biznesu, dotacji unijnych, firm rodzinnych, czy startupów. Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Harmonogram konferencji: www.ldnb.pl/biznes/program.

Wśród gości specjalnych znajdą się m.in. Marek Zuber – polski ekonomista i analityk finansowy oraz Jan Chadam – Prezes Zarządu spółki Gaz-System S.A, profesor nadzwyczajny UMCS. Prelegentami będą przedstawiciele takich firm, jak: Microsoft, HP, IBM, Comarch, Lenovo czy OKI. Część tematyczną dotyczącą dotacji poprowadzą m.in. reprezentanci PARP, CBiP, LAWP oraz NCBiR. Przewidziano również panel nt. sukcesów i porażek w komercjalizacji wyników badań, w którym wezmą udział: Dziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS – prof. dr hab. Zbigniew Pastuszak, Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej – prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater oraz Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Netrix S.A. – Tomasz Rymarczyk.

Lubelskie Dni Nauki i Biznesu zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka oraz Posła do Parlamentu Europejskiego – Krzysztofa Hetmana. Więcej informacji o konferencji: www.ldnb.pl.

Lubelski Inkubator Technologii Informatycznych to organizacja, która wspiera nowo powstałe firmy z branży ICT w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszej pozycji rynkowej. LITI proponuje kompleksowe wsparcie w początkowej fazie działalności, jak i na dalszych etapach rozwoju poprzez: wynajem kompleksowo i profesjonalnie wyposażonych pomieszczeń biurowych oraz sal konferencyjnych, udostępnianie infrastruktury technicznej, prowadzenie spraw kadrowo-księgowych, jak również świadczenie usług informatycznych w zakresie udostępniania w modelu Cloud Systemu do zarządzania przedsiębiorstwem Comarch ERP Altum, udostępniania w modelu SaaS systemu do prowadzenia projektów oraz konsultacje z ekspertami z dziedziny zarządzania, prawa i księgowości.

Organizator konferencji Lubelski Inkubator Technologii Informatycznych zapewnia, że uczestnicy zyskają nowe kontakty biznesowe oraz możliwość wymiany doświadczeń z przedstawicielami firm i osobami ze świata nauki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE