Reklama

Lubelszczyzna: nietypowa praca dla lubiących podróże

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pracuj.pl

Lubelszczyzna: nietypowa praca dla lubiących podróże - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W lipcu 2015 roku na portalu <a href=\"http://www.pracuj.pl\" target=\"_blank\"><u>www.pracuj.pl</u></a> opublikowano ponad 1000 ofert pracy z woj. lubelskiego. Z analizy wynika, że na lubelskim rynku pracy najbardziej poszukiwani są specjaliści z zakresu sprzedaży, obsługi oferta oraz IT. Wbrew pozorom są to wyzwania zawodowe często związane z podróżami służbowymi.

Osoby lubiące służbowe podróże, wbrew pozorom, nie są skazane wyłącznie na pracę w turystyce. Jak wynika z analizy portalu Pracuj.pl, pracę związaną z częstymi podróżami służbowymi oferowano specjalistom ds. sprzedaży, ale także specjalistom ds. obsługi klienta, inżynierom czy specjalistom IT. Z czym wiążą się takie wyzwania zawodowe i gdzie szukać ofert w powyższych specjalizacjach?

Specjalista ds. sprzedaży – praca w drodze


Wśród specjalistów ds. sprzedaży, których ważną częścią pracy są podróże służbowe, najwięcej ofert pracy w województwie lubelskim jest na Pracuj.pl dla sprzedawców usług profesjonalnych, sprzedawców usług związanych z inżynierią/techniką/produkcją oraz sprzedawców specjalizujących się w farmacji/medycynie. Więcej informacji nt. aktualnych ofert pracy znajdziesz tutaj.

W przypadku sprzedawców usług profesjonalnych podróże służbowe wiążą się (na poziomie specjalisty) z utrzymaniem relacji z klientami B2B lub w przypadku wyższych stanowisk utrzymaniem sieci sprzedaży i koordynacją relacji klient – sprzedawca. Dla sprzedawców związanych z inżynierią/techniką ogłoszenie o pracę związane z podróżami służbowymi oznacza pracę w terenie, a co za tym idzie monitoring rynku, czy udział w specjalistycznych wydarzeniach branżowych m.in. targach. Osoby specjalizujące się w sprzedaży w obszarze medycyjna/farmacja zazwyczaj działają w wyznaczonym przez pracodawcę regionie, ale często reprezentują go również na różnorakich konferencjach czy szkoleniach.

Obsługa klienta – buduj relacje w terenie


Pracę na Lubelszczyźnie znajdą również specjaliści ds. obsługi klienta w takich branżach jak usługi profesjonalne, inżynieria/technika, farmacja/medycyna. Więcej informacji o szczegółowych ofertach znaleźć można tutaj

Dla wszystkich grup, praca w terenie oznacza podróże po Polsce i wdrażanie lub utrzymywanie systemów czy rozwiązań oferowanych przez pracodawcę. Głównym celem podróży jest również budowa i utrzymywanie relacji z klientami na terenie kraju czy regionu.

IT i podróże da się połączyć


IT to trzecia specjalizacja w województwie lubelskim, która aktywnie poszukuje specjalistów do pracy. Specyfika tego zawodu wiąże się bardzo często z podróżami służbowymi. Wśród specjalistów IT odpowiedzialnych za administrowanie najwięcej ofert związanych z wyjazdami poza miejsce zamieszkania pochodzi z podkategorii administrowanie systemami. Podróże w odniesieniu do tych specjalistów wiążą się z utrzymaniem ciągłości infrastruktury w firmie i jej oddziałach. Ale pojawiają się także ogłoszenia związane z pracą w środowisku międzynarodowym i podróżami do siedziby firmy, a także z udziałami w konferencjach zagranicznych.

Z kolei dla specjalistów IT zajmujących się rozwojem oprogramowania najwięcej pracy powiązanej z podróżami służbowymi jest dla programistów. Tutaj wiąże się ona najczęściej z podróżami zagranicznymi. Wynika to przede wszystkich ze specyfiki pracy i konieczności udziału w międzynarodowych projektach skupiających ekspertów z różnych regionów świata.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE