Reklama

Reklama

"Lubelskie wspiera medyków". Województwo przekazało paczki z żywnością lekarzom

Opublikowano: pt, 27 lis 2020 17:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd Województwa Lubelskiego przekazał zestawy żywności z tradycyjnych produktów, lekarzom i personelowi medycznemu SPSW im. Jana Bożego w Lublinie. Podobne paczki trafią jeszcze do 30 placówek medycznych. Na wszystkie wydano 15 tys. zł

Reklama

Marszałek Jarosław Stawiarski w ramach akcji "Lubelskie spiera medyków" przekazał dziś (27 listopada) lekarzom z Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie zestawy produktów tradycyjnych pochodzących z województwa lubelskiego. Podobne paczki dostaną lekarze i personel medyczny innych szpitali w regionie, w których są oddziały zakaźne zajmujące się pacjentami z koronawirusem. Paczki trafią łącznie do 31 placówek.

 

- Pandemia koronawirusa zmieniła życie każdego z nas. Mam nadzieję, że przekazane dziś produkty sprawią naszym medykom odrobinę radości w tym trudnym czasie - mówił Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego, który uczestniczył w przekazaniu zestawów Samodzielnemu Publicznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Jana Bożego w Lublinie. - Dziękuję lekarzom z oddziałów zakaźnych, ratownikom medycznym oraz pielęgniarkom za ich pracę i poświęcenie każdego dnia. - dodał.

 

Paczki mają być symbolicznym gestem docenienia ciężkiej pracy medyków i promocją tradycyjnej żywności oraz lokalnych producentów, których gandel został ograniczony z powodu pandemii i obostrzeń. Samorząd wydał na produkty 15 tys. zł.

 

W paczkach są m.in. herbatka różana z ziołami z Wandalina, jabłka suszone z Wandalina, konfitura z owoców róży z Końskowoli, miód gryczany z Lubelszczyzny, miód wielokwiatowy – majowy z Karczmisk, sok jabłkowo-buraczkowy z Wandalina, syrop malinowy z Mikołajówki, syrop z owoców róży z Końskowoli, tradycyjna wyroby z czekolady pochodzące z lubelskiej cukierni, witaminy Eremity – Syrop z Czarnego Bzu z Kodnia. To wyroby wpisane na prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Listę Produktów Tradycyjnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE