Reklama

Reklama

Lubelski sukces na Dożynkach Prezydenckich w Spale

Opublikowano: czw, 19 wrz 2019 09:47
Autor: | Zdjęcie: Lubelskie.pl

Lubelski sukces na Dożynkach Prezydenckich w Spale - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rękodzieło mistrzyń z województwa lubelskiego zdobyło drugą nagrodę prezydenta RP za najpiękniejszy wieniec tradycyjny na Dożynkach Prezydenckich w Spale.

Reklama

Wykonały go panie z KGW Zagrody Razem, którym składamy serdeczne gratulacje! Dożynkowe sukcesy w miniony weekend (14-15 września) w Spale odnotowaliśmy też na polu promocji, prezentując pyszną kuchnię oraz folklor gminy Żyrzyn w powiecie puławskim. To właśnie stąd pochodzą twórczynie jednego z najpiękniejszych wieńców dożynkowych w Polsce, które wcześniej wywalczyły pierwsze miejsce w konkursie wieńcowym podczas Dożynek Wojewódzkich w Radawcu.

Prezentacja przepięknego wieńca dożynkowego była przysłowiową wisienką na torcie, czyli zwieńczeniem wyjazdowej promocji regionu w Spale, którą zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Samorząd Województwa reprezentowali tutaj: radny Ryszard Szczygieł, dyrektor Kancelarii Sejmiku Janusz Wawerski oraz dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL Ewa Szałachwiej wraz z pracownikami. Na sukces złożyła się też praca i zaangażowanie wszystkich naszych partnerów. Na Dożynkach Prezydenckich byli z nami, promowali dziedzictwo i współczesny potencjał lubelskiej wsi oraz tworzyli wspaniały klimat: KGW Zagrody Razem, Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Puławach – wicestarosta Leszek Gorgol i członek Zarządu Powiatu Ireneusz Rzepkowski, a także Urzędu Gminy Żyrzyn – wójt Andrzej Bujek, jego zastępca Marcin Sulej i przewodnicząca Rady Gminy Teresa Gruda.

Z całego serca dziękuję wszystkim współtwórcom naszego sukcesu w Spale, a szczególnie paniom z KGW Zagrody Razem i Zespołowi „Powiśle”, dzięki którym promocja lubelskiego rolnictwa, tutejszych obszarów wiejskich i całego województwa zyskała tak barwną i zapadającą w pamięć oprawę – mówi Sebastian Trojak, członek Zarządu Województwa. – Cieszę się, że mogłem być świadkiem tego sukcesu, że mogłem osobiście poznać utalentowane twórczynie ludowe, umuzykalnionych artystów i wszystkie osoby, dzięki którym atmosfera na lubelskim stoisku była naprawdę wyjątkowa.

Dlaczego nie mogło nas zabraknąć w Spale? Ponieważ miejscowość ta pełni o tej porze roku funkcję rolniczej stolicy Polski, a rolnictwo to przecież lubelska specjalność! Tą wiedzą dzieliliśmy się z każdym, kto odwiedził nasze stoisko. Czy to z mieszkańcami Spały, turystami czy też z odwiedzającymi naszą ekspozycję generałami, a także z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim czy wreszcie z parą prezydencką.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!

Więcej zdjęć z Dożynek Prezydenckich w Spale zamieszczamy na profilu Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich na Facebooku.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.