Reklama

Reklama

Lubelski Ratusz zaczyna kolejny etap walki ze szrotówkiem niszczącym kasztanowce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lubelski Ratusz zaczyna kolejny etap walki ze szrotówkiem niszczącym kasztanowce - Zdjęcie główne

W Lublinie jest wiele katszanowców np. na Placu Litewskim | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od najbliższego poniedziałku (2 listopada) każdy mieszkaniec Lublina mający na swojej nieruchomości kasztanowce, może zamówić w Miejskim Przedsiębiorstwie Zieleni papierowe worki na liście.

Reklama

Miasto Lublin już od kilkunastu lat skutecznie walczy ze szkodnikiem niszczącym kasztanowce. Akcja prowadzona jest dwuetapowo – wiosną za pomocą feromonowych pułapek, oraz jesienią – poprzez grabienie i usuwanie z posesji liści kasztanowców. Do walki ze szrotówkiem bardzo chętnie przyłączają się mieszkańcy, którym rozdajemy specjalne papierowe worki na liście - mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

 

Zapotrzebowanie na worki należy zgłaszać pod numerem telefonu 601 364 549. Po skompletowaniu odpowiedniej ilości worków, mieszkańcy dostaną informacje o terminie i sposobie ich odbioru. Worki najpierw będą wydawane osobom fizycznym, szkołom i przedszkolom, które mają na swoim terenie kasztanowce. Osoby odbierające worki proszeni są o grabienie i pakowanie liści we włsnym zakresie. Papierowe worki po napełnieniu i sprawdzeniu, że znajdują się w nich  liście kasztanowca, zostaną bezpłatnie odebrane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Zieleni w Lublinie. 

 
Grabienie i zbieranie liści kasztanowców jest częścią kampanii prowadzonej przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni, mającej chronić miejski drzewostanu i zapobiegać rozprzestrzenianiu się owada jakim jest szkodnik kasztanowców (szrotówka kasztanowcowiaczka). Główną przyczyną jego rozprzestrzeniania się jest przenoszenie motyli i liści z larwami przez samochody. Jako pierwsze zasiedla kasztanowce przy arteriach ruchu. Potem przenoszony jest dalej przez ludzi, zwierzęta, wiatr i samochody na inne drzewa. W efekcie szkodnik powoduje plamy na liściach kasztanowca.
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE