Reklama

Reklama

Lubelski Ratusz szuka ekspertów z zakresu udzielania pomocy prawnej i porad obywatelskich

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: dsm

Lubelski Ratusz szuka ekspertów z zakresu udzielania pomocy prawnej i porad obywatelskich - Zdjęcie główne

Lubelski Ratusz szuka ekspertów z zakresu udzielania pomocy prawnej i porad obywatelskich | foto dsm

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta w ramach konkursu szuka specjalistów, którzy przez cały przyszły rok będą udzielać nieodpłatnej pomocy prawnej i porad obywatelskich w siedmiu punktach.

Reklama

Urząd Miasta Lublin ogłosił konkurs na realizację w 2021 roku zadania w zakresie powierzenia prowadzenia punktów przeznaczonych na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Pomoc prawna najczęściej obejmuje takie usługi jak np. opracowywanie aktów prawnych, zastępstwo procesowe bądź pozaprocesowe, obrona w sprawach karnych. Zaś poradnictwo obywatelskie realizowane jest w zakresie zagadnień m.in. mieszkaniowych, rodzinnych, świadczeń socjalnych, zatrudnienia i bezrobocia, imigracji, niepełnosprawności, pozbawienia wolności, spadkowych, konsumenckich i własności. 

 

- Wyłonione w drodze konkursu organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego mają zapewnić prowadzenie siedmiu punktów, w których udzielana będzie nieodpłatna pomoc prawna lub świadczone będzie nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, zlokalizowanych na terenie miasta Lublin oraz przeprowadzić zadania z zakresu edukacji prawnej w wymiarze co najmniej jedno zadanie na każdy wskazany do prowadzenia punkt - czytamy w ogłoszeniu konkursu.

 

Świadczenia prawne mogą być udzielane przez adwokatów, doradców podatkowych, mediatorów, radców prawnych i osoby, które ukończyły wyższe studia prawnicze i uzyskały tytuł magistra lub zagraniczne studia prawnicze uznawane w Polsce. Z kolei świadczenia z poradnictwa obywatelskiego mogą być udzeilane przez mediatorów i doradców, czyli osoby które posiadają wykształcenie wyższe, ukończyły szkolenie z zakresu świadczenia poradnictwa obywatelskiego lub posiadają doświadczenie w świadczeniu takich porad.

 

Termin składania ofert upływa 10 listopada, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone do końca tego miesiąca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE