Reklama

Reklama

Lubelski ratusz pozytywnie ocenił 82 projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lubelski ratusz pozytywnie ocenił 82 projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne

Lubelski ratusz pozytywnie ocenił 82 projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie w październiku | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta podał wyniki oceny formalnej projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Ze 156 projektów, zespół ds. oceny formalnej zweryfikował pozytywnie 82. Mieszkańcy zagłosują od 15 do 28 października.

Reklama

Przede wszystkim ogólnodostępność

 

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, któe mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. 

 

- Projekty Budżetu Obywatelskiego zostały bardzo skrupulatnie ocenione. Szczególny nacisk w tym roku zespół oceniający położył na ich ogólnodostępność. Wysoka jakość pracy nad realizacją Budżetu Obywatelskiego jest kluczem do wiarygodności tego procesu, a co za tym idzie, do zaangażowania mieszkańców i mieszkanek w kolejne edycje. Jeśli tylko będzie taka konieczność i pojawią się odwołania od oceny, ponownie przeanalizujemy możliwość realizacji konkretnych projektów - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji. 

 

W trakcie oceny formalnej brano pod uwagę m.in. to, czy zgłoszone pomysły należą do zadań własnych gminy lub powiatu, czy są możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego, czy inwestycje są planowane na terenach należących do Gminy Lublin. W tym roku obowiązuje nowy regulamin, uchwalony przez Radę Miasta Lublin i projekty były szczegółowo analizowane pod kątem zgodności z tym dokumentem. 

 

Niektóre projekty do zmiany

 

Żeby zrealizować część projektów ocenionych pozytywnie trzeba jednak wcześniej zmodyfikować. Często jes to konieczne z powodu niedoszacowanie kosztów realizacji i konieczność ograniczenia zakresu projektu. Szczegóły z tym związane można znaleźć w ocenie projektów. Autorzy wniosków o szczegóły modyfikacji mogą pytać w Biurze Partycypacji Społecznej, tel. 81 466 25 60, mail: [email protected]

 

Wrotków bez pozytywnej oceny 

 

Mieszkańcy Lublina zdecydują w głosowaniu na co zostanie wydane 12,15 mln zł. Każda z 27 dzielnic miasta ma zagwarantowane do dyspozycji 350 tys. zł, ale zgłoszony projekt musi uzyskać minimum 100 głosów. Prawie wszystkie dzielnicy zgłosiły projekty, które zostały ocenione pozytywnie, z wyjątkiem Wrotkowa. Jedyny projekt dotyczący inwestycji drogowej nie może być realizowany, a na przeszkodzie stanęły formalności. Jeśli po procedurze odwoławczej ne zostanie to poprawione, 350 tys. zł gwarantowane dla tej dzielnicy, trafi do puli środków ogólnomiejskich. Z tych powodów ostateczny podział środków pomiędzy projekty dzielnicowe a ogólnomiejskie będzie znany dopiero po głosowania.

 

Zgodnie z regulaminem autorzy projektów mają 7 dni na złożenie odwołania. Termin upływa 24 września (czwartek). Odwołania można zgłaszać drogą elektroniczną na adres [email protected], pisemnie w Biurach Obsługi Mieszkańców lub wysłac pocztą na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107.

 

Liczba projektów dzielnicowych, ocenionych pozytywnie, z podziałem na dzielnice

 

Abramowice - 2

Bronowice - 3

Czechów Południowy - 3

Czechów Północny - 1

Czuby Południowe - 2

Czuby Północne - 3

Dziesiąta - 2

Felin - 1

Głusk - 1

Hajdów-Zadębie - 3

Kalinowszczyzna - 1

Konstantynów - 1

Kośminek - 4

Ponikwoda - 1

Rury - 2

Sławin - 2

Sławinek - 1

Stare Miasto - 1

Szerokie - 3

Śródmieście - 3

Tatary - 1

Węglin Południowy - 1

Węglin Północny - 3

Wieniawa - 2

Wrotków - 0

Za Cukrownią - 2

Zemborzyce - 2

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE