Reklama

Lubelski Dzień IT już 19 kwietnia!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Lubelski Dzień IT już 19 kwietnia! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 20 liderów z branży informatycznej weźmie udział w Lubelskim Dniu IT, który odbędzie się we wtorek 19 kwietnia br. w godz. 9.30-14.00 w budynku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. Jego organizatorem jest Biuro Karier Politechniki Lubelskiej

Podczas wydarzenia studenci i absolwenci kierunków informatycznych spotkają się z przedstawicielami przedsiębiorstw z branży IT.

Jest to doskonała okazja, aby uzyskać informacje o rynku pracy, zasadach rekrutacji pracowników oraz wymaganiach kompetencyjnych stawianych kandydatom – informuje Anna Mazur-Sokół z Biura Karier Politechniki Lubelskiej. Najlepiej zabrać ze sobą CV, ponieważ nie zabraknie najnowszych ofert pracy, staży oraz praktyk studenckich.

Atrakcją Dnia IT będzie warsztat przygotowany przez Samsung Electronics Polska, podczas którego zainteresowani będą mogli zdobyć specjalistyczną wiedzę na temat m.in. tworzenia rozwiązań konwergentnych na przykładzie Smart TV, opracowywania aplikacji Webowych czy strumieniowania multimediów w Tizen TV. 

Liczba miejsc pracy w sektorze IT wzrasta w szybszym tempie niż liczba nowych absolwentów kierunków informatycznych - mówi dr inż. Marek Miłosz, prodziekan ds. studenckich Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. Rocznie mury Politechniki Lubelskiej opuszcza ok. 180 absolwentów informatyki. To zdecydowanie za mało jak na potrzeby lubelskiego rynku IT. Często tylko jedna firma zgłasza chęć zatrudnienia 50-80 naszych absolwentów. Dlatego nasi studenci nie mają praktycznie żadnych problemów ze znalezieniem pracy jeszcze w trakcie nauki - dodaje.

Ok. 60% studentów studiów stacjonarnych na kierunku informatyka i 80% studiów niestacjonarnych pracuje już na trzecim roku.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE