Reklama

Reklama

Powstanie Lubelska Rada Studencka? Radny Bubicz zaproponował jej powołanie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen z transmisji październikowej (zdalnej) sesji Rady Miasta Lublin

Powstanie Lubelska Rada Studencka? Radny Bubicz zaproponował jej powołanie - Zdjęcie główne

Powołanie Lubelskiej Rady Studenckiej zaproponował Marcin Bubicz - radny miejski | foto Screen z transmisji październikowej (zdalnej) sesji Rady Miasta Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Marcin Bubicz zaproponował władzom miasta powołanie Lubelskiej Rady Studenckiej. - Takie forum daje przede wszystkim możliwość wyrażenia opinii środowiska studenckiego w sprawie najważniejszych inicjatyw - uważa.

Reklama

Forum do dyskusji w najważniejszych sprawach

 

Radny miejski Marcin Bubicz (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) w interpelacji do prezydenta zaproponował utworzenie Lubelskiej Rady Studenckiej. Jego zdaniem jest to długo wyczekiwana inicjatywa przez środowisko akademickie miasta. Podkreśla też, że potrzeba budowania pomostu pomiędzy lubelskimi Uniwersytetami oraz Szkołami Wyższymi, zarówno publicznymi, jak i niepublicznymi powinna być elementem strategii Miasta w zakresie wykorzystania potencjału ludzi młodych w Lublinie.

 

- Takie forum daje przede wszystkim możliwość wyrażenia opinii środowiska studenckiego w sprawie najważniejszych inicjatyw, projektów, przedsięwzięć i wydarzeń organizowanych przez Prezydenta Miasta Lublin oraz Radę Miasta Lublin. Wielość obszarów, w których głos studentów były mile widziany, potwierdza tylko słuszność tej idei - przekonuje Marcin Bubicz, który sam jest studentem i doktorantem lubelskich uczelni.

 

Pomysł nie jest całkowicie nowy

 

Bubicz zanim został radnym miejskim był wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, która w czerwcu 2011 roku podjęła uchwałę w sprawie powołania Studenckiej Rady Konsultacyjnej w Lublinie.

 

- Mija 9 lat od podjęcia tej uchwały i obecnie, gdy prawie co trzeci mieszkaniec Miasta Lublin jest studentem, ponowne podjęcie tej inicjatywy wydaje się słuszne, uzasadnione i bardzo potrzebne - uważa radny.

 

Kto byłby w Lubelskiej Radzie Studenckiej?

 

Jednocześnie przedstawił swoja koncpecję Lubelskiej Rady Studenckiej, proponując, by wśród przedstawicieli studentów w Radzie byli przedstawiciele Samorządów Studenckich oraz międzyuczelnianych organizacji studenckich (niekiedy także o profilu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym). Porprosił też o możliwość rozważenia mocniejszego włączenia w działalność potencjalnej Rady studenckich kół naukowych i organizacji naukowych sensu largo, bo w Jego opinii to one świadczą o wysokim poziomie akademickości Lublina i są wizytówką swoich Alma Mater. Jako dodatkowy powód powołania Rady podał fakt, że Lublin ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Z kolei podsumowując swoją interpelację zadał kilka pytań.

 

- Czy Pan Prezydent widzi potrzebę, a także możliwość powołania Lubelskiej Rady Studenckiej? Czy w opinii Pana Prezydenta, przywołany przeze mnie postulat o potrzebie wzmocnienia roli kół i organizacji naukowych w Radzie Studenckiej, jest potrzebny i zasadny? Jaki skład osobowy takiego organu w opinii Pana Prezydenta byłby najbardziej reprezentatywny i stosowny? Jaki udział w Lubelskiej Radzie Studenckiej przewiduje Pan Prezydent dla przedstawicieli uczelni niepublicznych? - zapytuje Marcin Bubicz.

 

Jeszcze nie otrzymał odpowiedzi od władz miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE