Reklama

Lubelska debata oksfordzka: „Imigranci w Polsce – szansa czy zagrożenie?”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wydział Politologii UMSC / Źródło: lublin.onet.pl

Lubelska debata oksfordzka: „Imigranci w Polsce – szansa czy zagrożenie?” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższy piątek, 6 kwietnia, na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się debata oksfordzka, zorganizowana przez studentów Wydziału Politologii UMCS.


Debata zorganizowana jest przez studentów stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa wewnętrznego. Jej temat to: „Imigranci – szansa czy zagrożenie”.

-Dla organizatorów wybór tematyki dyskusji był dość oczywisty - ze względu na kontrowersje, jakie temat imigracji wywołuje w społeczeństwach europejskich oraz wśród polityków. Badania opinii publicznej w państwach członkowskich UE pokazują, że jest to ciągle istotny problem, obecnie ważniejszy niż terroryzm i wzrost gospodarczy – informują organizatorzy.

Czym jest debata oksfordzka?
Jest powszechnie znaną metodą dydaktyczną. Jej niewątpliwym atutem jest konieczność dobrego przygotowania merytorycznego uczestników. Głównym celem debaty jest dyskusja nad wcześniej postawioną tezą. Debatujący, na chwilę przed rozpoczęciem wydarzenia, zostają podzieleni na dwie grupy: drużynę broniącą postawionej tezy oraz tych, którzy będą ją negować. Rozdział odbywa się w drodze losowania. Bezwzględnie zabraniane jest też obrażanie lub wyśmiewanie poglądów drużyny przeciwnej. Takie dyskusje uczą przede wszystkim słuchania, kultury oraz dyscypliny wypowiedzi w trakcie sporu.

Zmagania debatujących na UMCS będzie oceniało jury oraz publiczność.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek (6 kwietnia) na Wydziale Politologii UMCS, (Plac Litewski 3, sala 108).

 Jest to pierwsza z dwóch zaplanowanych debat. Kolejna odbędzie się 13 kwietnia.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE