Reklama

Reklama

Lubelscy studenci jako pierwsi włączą neon na Chatce Żaka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Lubelscy studenci jako pierwsi włączą neon na Chatce Żaka - Zdjęcie główne

Lubelscy studenci jako pierwsi włączą neon na Chatce Żaka. Będzie można uczestniczyć osobiście lub obejrzeć transmisję | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj (23 października) o godzinie 19:00 na fasadzie ACK UMCS "Chatka Żaka" rozbłyśnie nowy neon, który odpalą studenci. Neon zaprojektowała Agnieszka Dudek - absowlentka UMCS.

Reklama

Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej "Chatka Żaka" jest jedną z bardziej rozpoznawalnych instytucji kulturalnych w Lublinie. Działa w niej m.in. studenckie Radio Centrum i odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych. Niedawno zakończył się remont Chatki Żaka.

 

- To miejsce, w którym głos i siłę sprawczą mają młodzi ludzie. Dlatego to właśnie studenci po raz pierwszy oficjalnie zapalą nasz nowy neon - mówi Izabela Pastuszko, p.o. Dyrektora ACK UMCS Chatka Żaka.

 

Neon zaprojektowała Agnieszka Dudek, czyli artystka intermedialna, projektantka grafiki, absolwentka Historii Sztuki KUL i Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych UMCS. Zdobyła dyplomy artystyczne z zakresu intermediów zrealizowane pod kierunkiem dra hab. Roberta Kuśmirowskiego i prof. dra hab. Jana Gryk. Jest laureatką nagrody dla Najlepszego Absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w 2016 roku. Dudek jest też autorką i uczestniczką kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Poza tym związana jest ze studencką Galerią Kont w Lublinie. Tworzy instalacje, obiekty, projekty graficzne oraz fotograficzne.

 

- W nowej identyfikacji wizualnej Chatki Żaka nawiązujemy do epoki modernizmu i czasów lubelskich neonów, a jednocześnie odpowiadamy na współczesne trendy - podkreśla Agnieszka Dudek, autorka projektu, która na co dzień pracuje w ACK UMCS „Chatka Żaka”, jako grafik i kuratorka jednej z linii programowych.

 

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy, którzy na żywo i z zachowaniem bezpiecznych odległości zechcą zostać świadkami tego momentu oraz internauci oglądający transmisję online na Facebooku Chatki Żaka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE