Reklama

Lingaro stworzy 100 miejsc pracy dla programistów w Lublinie

Opublikowano: wt, 21 maj 2019 10:19
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Lingaro stworzy 100 miejsc pracy dla programistów w Lublinie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma działająca w obszarze? transformacji, analizy?i wizualizacji danych??planuje w najbliższych dwóch latach?zatrudnić ponad?100 osób do nowo powstałego oddziału w Lublinie. Lingaro poszukuje programistów i specjalistów z obszaru?Business Intelligence, Big Data, Data Science, Cloud oraz eCommerce. Oddział w Lublinie został otwarty z początkiem maja.

– Miasto Lublin już dziś możemy nazywać zagłębiem branży IT. Oferta firm informatycznych w naszym mieście stale się powiększa. Dzięki temu zatrudnienie w Lublinie znajdą absolwenci lubelskich uczelni wyższych, którzy kształcą się na kierunkach IT oraz pokrewnych. Nowoczesny Lublin to miasto, w którym prężnie rozwija się branża informatyczna, notując jeden z najwyższych wzrostów w całej Polsce. Dziś przedstawiamy kolejną firmę, Lingaro, która zdecydowała się stworzyć swój oddział w naszym mieście, co bez wątpienia potwierdza ten potencjał – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Nowa lokalizacja wspiera strategiczny rozwój spółki, która od 2017 roku odnotowuje wzrosty przychodów na poziomie 40 procent i ponad 100-procentowy przyrost zatrudnienia. 

– O wyborze lokalizacji zadecydował potencjał miasta – duża baza edukacyjna dla kierunków inżynierskich i technologicznych oraz wysoka jakość nauczania. Duże znaczenie miała dla nas także otwartość w dwustronnej komunikacji i wsparcie władz miasta, które na tle innych sprawdzanych przez nas lokalizacji wykazują dużo aktywniejszy model współpracy z potencjalnymi inwestorami służąc radą i przewodnictwem – podkreśla Filip Merklejn, Head of Lublin Site.

Istotne znaczenie miał również wysoki odsetek cudzoziemców o informatycznym profilu zawodowym zamieszkujących okolice województwa lubelskiego gotowych do podjęcia zatrudnienia w anglojęzycznym, międzynarodowym środowisku pracy.

– Otwarcie oddziału w Lublinie jest dla nas strategiczną decyzją, która pozwoli zapewnić silne wsparcie dla szybkiego rozwoju spółki. Lingaro jest firmą usługową, której siła leży w wiedzy i doświadczeniu zespołu oraz dopasowaniu profili kompetencyjnych pracowników do najnowszych wymagań rynku. Dlatego też rokrocznie przeznaczamy duże środki na inwestycje w rozwój wiedzy naszych pracowników. Tylko w tym roku wydamy na ten cel 3,6 mln zł. Od dwóch lat utrzymujemy wskaźnik rotacji personelu znacząco poniżej średniej rynkowej. Wierzę, że jest to zasługą naszej strategii inwestowania w potencjał ludzki oraz partnerska i autonomiczna kultura pracy, którą od kilku lat konsekwentnie budujemy. Ten sam model pracy będziemy tworzyć w Lublinie – mówi Sebastian Stygar, współzałożyciel firmy Lingaro.

Od początku roku Lingaro działa aktywnie w lubelskim środowisku technologicznym podejmując współpracę z uczelniami, organizując konferencje i spotkania branżowe oraz imprezy o charakterze integracyjnym. Przykłady ostatnich inicjatyw spółki stanowią warsztat Microsoft Power BI zorganizowany we współpracy z informatycznym kołem naukowym KUL, spotkania ze specjalistami i osobami chcącymi poznać świat IT podczas meet up-ów organizowanych wraz z lubelską społecznością G-Devs czy udział w spotkaniu lubelskiej społeczności Geek Girls Carrots. Lingaro angażowało się również w Lubelskie Dni IT, Lubelskie Dni Informatyki, a także sponsoring i dzielenie się wiedzą podczas konferencji Click oraz występ reprezentacji firmy w mistrzostwach piłki nożnej.

– Różnorodność jest silnie wpisana w tożsamość Lingaro i reprezentowana przez blisko 30-procentową reprezentację kobiet oraz 12 narodowości w strukturze pracowników naszej firmy. Pielęgnujemy kulturę opartą o otwartość na wszystkie nacje, języki oraz tolerancyjny światopogląd. Jednocześnie stawiamy na autonomię w działaniu i profesjonalizm, które pozwalają budować zespół gotowy do pracy przy wymagających, innowacyjnych projektach dla największych międzynarodowych marek jak Procter and Gamble czy Saint Gobain” – informuje Małgorzata Gryz, Chief Operating Officer.

W najbliższych planach spółki skoncentrowanych na wsparciu edukacji technologicznej w Lublinie jest  trzytygodniowa, letnia akademia dla młodych adeptów programowania – Lingaro Summer Bootcamp: Data Analytics in the Cloud.

– Chcemy silnie wrosnąć w kulturę miasta – stać się wyraźnym członkiem jej środowiska edukacji informatycznej i ważnym partnerem na lokalnym rynku pracy. Pracujemy intensywnie na to, aby w najbliższych miesiącach marka Lingaro stała się w Lublinie silnie rozpoznawalnym brandem. Wierzymy, że jesteśmy w stanie zaproponować naszym lubelskim pracownikom nową jakość i wyznaczać bardziej otwarte, innowacyjne oraz międzykulturowe standardy pracy
i wzajemnych relacji – mówi Filip Merklejn, Head of Lublin Site.

Lingaro wraz z firmą Orba – ekspertem w budowie rozwiązań eCommerce – wchodzi w skład Grupy Lingaro, która zatrudnia obecnie blisko 700 konsultantów na całym świecie. Grupa specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań IT w obszarze analityki i wizualizacji danych, automatyzacji procesów biznesowych oraz budowaniu dedykowanych aplikacji klasy enterprise i rozwiązań e-commerce z wykorzystaniem najnowszych technologii jak AI, Machine Learning i Business Intelligence. Grupa Lingaro posiada oddziały w Cincinnati (USA), Manilii (Filipiny) oraz Warszawie i Lublinie i już planuje otwarcie kolejnych lokalizacji.

LINGARO

Lingaro jest jedną z najbardziej innowacyjnych polskich spółek technologicznych, specjalizującą się w dostarczaniu zaawansowanych systemów analityki danych oraz Big Data. Firma została założona w 2008 roku Warszawie przez zespół polskich menedżerów I konsultantów, którzy zdobyli doświadczenie pracując razem w międzynarodowych korporacjach informatycznych. W 2015 roku Lingaro otworzyło oddziały na Filipinach i w USA. Obecnie firma posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy nad zaawansowanymi rozwiązaniami IT dla międzynarodowych klientów listy Fortune Global 500.  Klientami spółki są globalne korporacje, które za istotne źródło przewagi konkurencyjnej przyjmują kulturę organizacyjną podejmowania decyzji w oparciu o dane.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE