Reklama

Latające Jarmarki na Starym Mieście oraz wspólne malowanie pisanek w Chatce Żaka!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Latające Jarmarki na Starym Mieście oraz wspólne malowanie pisanek w Chatce Żaka! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji Świąt Wielkanocnych w Lublinie organizowany jest VII Lubelski Kiermasz Wielkanocny oraz wspólne malowanie pisanek!


Z okazji Świąt Wielkanocnych w Lublinie organizowany jest VII Lubelski Kiermasz Wielkanocny oraz wspólne malowanie pisanek.

VII Lubelski Kiermasz Wielkanocny „Latające Jarmarki”

W tym tygodniu w naszym mieście rozpocznie się VII Lubelski Kiermasz Wielkanocny „Latające Jarmarki”. Wydarzenie będzie trwało od 27 marca. W tym roku z uwagi na remont Krakowskiego Przedmieścia budki będą rozstawione przy Trybunale Koronnym na Starym Mieście. Będzie można na nich znaleźć m. in. produkty regionalne z Polski i Litwy (wędliny, sery, oscypki, sękacze, makowce, mazurki). Poza produktami spożywczymi będzie można kupić dekoracje wielkanocne oraz szeroko pojęte rękodzieło (torby, biżuteria i in.) Domki będą otwierane codziennie o godz. 10:00 i zamykane o 17:00. Kiermasz zakończy się w piątek 30 marca.

Ludzie, malujcie pisanki! 

Z kolei 27 marca o godzinie 17:00 w Chatce Żaka odbędzie się wspólne malowanie pisanek. Organizatorzy zapewniają m. in.: pisaki wosk czy barwniki. Uczestnicy powinni jednak wziąć ze sobą jajka, które będą zdobione.

-Na Lubelszczyźnie najczęściej stosowana jest technika batikowa – polegająca na "pisaniu" wzoru na powierzchni jajka za pomocą roztopionego wosku. Następnie jajko barwi się w przygotowanym barwniku, od najjaśniejszego do najciemniejszego. Tą techniką mogą się posługiwać dzieci w wieku szkolnym. Dla młodszych przygotowaliśmy inne atrakcje – komentują organizatorzy.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE