Reklama

Reklama

"Łączymy na święta". Lubelscy terytorialsi umożliwiają kontakt video rodzinom i bliskim

Opublikowano: pon, 21 gru 2020 18:11
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Terytorialsi z okazji Bożego Narodzenia, umożliwiają kontakt rodzinom i bliskim za pośrednictwem video. O pomoc w organizacji przedsięwzięcia do żołnierzy zgłosiło się kilkanaście placówek z całego województwa m.in. z Lublina, Lubartowa, Białej Podlaskiej i Radzynia Podlaskiego.

Reklama

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wyszli z inicjatywą "Łączymy na święta" skierowaną do osób starszych, chorych, samotnych i muszących pozostać w izolacji z powodu sytuacji epidemicznej. Terytorialsi umożliwią im zobaczenie się i porozmawianie z najbliższymi poprzez połączenia video. W akcję włączyła się też 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, która od poniedziałku (21 grudnia) przez najbliższe dni będzie pomagać osobom, które nie mają kompetencji i sprzętu, w nawiązaniu i utrzymaniu kontaktu z innymi osobami. Działania podejmowane są wśród kombatantów, którzy pozostają pod ich opieką i na wniosek zainteresowanych szpitali i domów pomocy społecznej. Pomoc niesiona jest też osobom, które zgłoszą takie zapotrzebowanie np. w trakcie odwiedzin żołnierzy OT w ramach wcześniejszych działań pomocowych, poprzez specjalną infolinię WOT 800-100-115 lub wysyłając wiadomość na adres: pomocwot[at]mon.gov.pl.

- Po otrzymaniu zgłoszenia Terytorialsi jadą pod wskazany adres, gdzie zachowując wszystkie środki ostrożności wynikające z norm sanepidu – poprzez łącza internetowe połączą osoby z ich bliskimi. Na chwilę obecną do lubelskiej Brygady OT wpłynęło kilkanaście takich wniosków - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT. 

Z oferty skorzystają, m.in. pacjenci SPSK Nr 4 w Lublinie, szpitali w Janowie Lubelskim, Lubartowie, Włodawie, Krasnymstawie, Tomaszowie Lubelskim, Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim oraz podopieczni DPS-ów w Lublinie i Teodorówce (pow. biłgorajski).

- Żołnierze 2 LBOT przez cały czas trwania pandemii niosą pomoc seniorom, osobom samotnym i chorym. Opiekują się również ok. 150 kombatantami z naszego regionu. Dostarczają żywność, leki i ciepłe posiłki. Jak często podkreślają sami kombatanci i seniorzy, to właśnie samotność jest najgorszą rzeczą, która ich dotyka. Dlatego żołnierze WOT dzięki akcji „Łączymy na święta” nie pozostawią nikogo w tej samotności - zapewnia kpt. Stanula. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy