Reklama

Kto rozpoznaje rabusiów?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja Lubelska

Kto rozpoznaje rabusiów? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lubelscy policjanci zwracają się z prośbą o rozpoznanie dwójki rabusiów. Skradli oni laptop oraz okulary. Osoby, które mogą pomóc w rozpoznaniu sprawców kradzieży, proszone są o kontakt z I i II komisariatem policji.

Policjanci z II komisariatu poszukują kobiety, która w autobusie miejskiej komunikacji przywłaszczyła pozostawiony na siedzeniu laptop. Komputer należał do innej pasażerki, która wysiadając zapomniała go zabrać. Straty oszacowano na 2 tys. zł. Sprawczynię nagrał monitoring w autobusie. Do zdarzenia doszło 16 marca b.r. Autobusem linii nr 29 w godzinach wieczornych podróżowała młoda kobieta.  Na siedzeniu obok postawiła torbę z laptopem.

Kiedy na jednym z przystanków wysiadała, zapomniała zabrać ze sobą komputer. Kiedy na kolejnym z przystanków wsiadła inna pasażerka, zajęła wolne miejsce. Po chwili spostrzegła, że na sąsiednim siedzeniu przy oknie znajduje się pozostawiona torba. Założyła wówczas na głowę kaptur i na następnym przystanku - przy dworcu głównym PKS przy ul. Tysiąclecia - wysiadła z trzymaną w ręku torbą  z laptopem. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera wewnętrznego monitoringu.

Ktokolwiek rozpoznaje kobietę na publikowanych zdjęciach, proszony jest o kontakt z Komisariatem II Policji   w Lublinie przy ul. Walecznych 1 lub tel. (81) 535 45 72.

Druga sprawa dotyczy kradzieży okularów. Policjanci z I komisariatu poszukują dwóch młodych kobiet, które 17 grudnia ubiegłego roku były klientkami salonu optycznego w galerii handlowej w Lublinie. Podczas oglądania wystawionych do ekspozycji okularów, jedna z nich skradła z półki okulary podmieniając je ze swoimi starymi. Sklep wycenił straty na około 600 złotych.

Do zdarzenia doszło 17 grudnia ubiegłego roku. Około godz. 19.00 do salonu optycznego w galerii handlowej przy Al. Unii Lubelskiej weszły dwie młode kobiety. Jedna z nich, blondynka, w towarzystwie znajomej, oglądała i przymierzała okulary wystawione na ekspozycji. W pewnym momencie kobieta wyjęła z kieszeni okulary i podmieniła je z tymi znajdującymi się na sklepowej półce. Straty powstałe w wyniku kradzieży wycenione zostały na około 600 złotych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli sklepowy monitoring. Ktokolwiek rozpoznaje kobiety na prezentowanym materiale, proszony jest o kontakt z KP I w Lublinie, ul. Okopowa 2B, lub telefon 535 45 73.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE