Reklama

Kto pracuje w Lublinie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Kto pracuje w Lublinie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Hasło "Pracuję w Lublinie" już wkrótce będzie widnieć na ulicach naszego miasta. Co ono oznacza?

"Fajne miasto, ale pracy nie ma", "To miasto studenckie i praca też studencka", "Wspominam bardzo dobrze i zostałbym na stałe, ale nie widziałem tutaj dla siebie możliwości" - to częste wypowiedzi osób, które po ukończeniu studiów wyjechały za pracą do innego miasta. Tworzą często obraz Lublina jako miasta typowo studenckiego, w którym młody człowiek nie ma możliwości odnalezienia siebie na rynku pracy w swoim wyuczonym zawodzie. Z takim też obrazem musi walczyć administracja samorządowa. Aby przekonać młodych i ambitnych lublinian do pozostania w mieście, na kwiecień oraz maj zaplanowana została kampania społeczna.

Za miesiąc na billboardach, w autobusach i reklamach prasowych zobaczymy slogan "Pracuję w Lublinie". Będzie to hasło kampanii skierowanej do mieszkańców województwa lubelskiego, a jej celem będzie przybliżenie sektora lubelskiego przemysłu i pokazanie możliwości zatrudnienia w firmach z Lublina, których szybki rozwój w ostatnich latach związany był z wprowadzaniem innowacyjnych produktów, budową nowoczesnych zakładów i ekspansją międzynarodową.

- Znaczący rozwój lubelskich firm przemysłowych w ostatnich latach został już dostrzeżony przez rynki, na których działają i odnoszą sukcesy. Obecnie mamy do czynienia z nowoczesną, innowacyjną i ekologiczną produkcją, która wyróżnia nasz przemysł, jednak nie zawsze ta informacja trafia do poszukujących pracy mieszkańców. Kampania ma pokazać, że w lubelskim przemyśle jest praca niemal dla każdego - tłumaczy Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.W kampanii udział wezmą osoby z regionu, których autentyczne historie mają napawać optymizmem wszystkich sceptyków i zdecydowanych na wyjazd w desperackim poszukiwaniu pracy "gdziekolwiek byle nie tu". Jej bohaterowie bez większych problemów znaleźli zatrudnienie zgodne z ich wykształceniem w lubelskim przemyśle i obecnie pracują dla nowoczesnych i innowacyjnych firm.

Statystyki potwierdzają korzystne warunki dla przemysłu w naszym mieście; Lublin notuje najniższą w historii stopę bezrobocia - 6,4% (styczeń 2018 r.) - oraz wzrost średniej wynagrodzeń w sektorze prywatnym. Większość branż przemysłowych odnotowuje sukcesywne wzrosty zatrudnienia od 2010 roku. W sektorze przemysłu w Lublinie pracuje blisko 18 tys. osób, z czego w przemyśle spożywczym 3,5 tys., motoryzacyjnym i maszynowym 4 tys. osób, w przemyśle biotechnologicznym i farmaceutycznym ponad 2 tys. osób, a przemyśle metalowym ponad 1 tys. osób. Średnia płaca w przemyśle w Lublinie wynosi 5128,26 zł brutto, czyli o 30% więcej niż w 2010 roku.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE