Reklama

Reklama

Krzysztof Żuk - prezydent Lublina z Nagrodą Polskiej Rady Ekumenicznej

Opublikowano: czw, 3 gru 2020 14:25
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Krzysztof Żuk - prezydent Lublina z Nagrodą Polskiej Rady Ekumenicznej - Zdjęcie główne

- Od lat prowadzimy szereg działań prezentujących wielość i bogactwo kulturowe oraz religijne naszego miasta, a międzykulturowy dialog możliwy jest dzięki zaangażowaniu mieszkańców, szkół i uczelni, organizacji pozarządowych czy instytucji kultury - mówi Krzysztof Żuk | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Krzysztof Żuk - prezydent Lublina otrzymał Nagrodę Polskiej Rady Ekumenicznej za szczególne zasługi na rzecz ruchu ekumenicznego. Poza nim wyróżniono jeszcze siedem osób.

Reklama

Krzysztof Żuk - prezydent Lublina otrzymał Nagrodę Polskiej Rady Ekumenicznej za szczególne zasługi na rzecz ruchu ekumenicznego. Nagroda została ustanowiona w tym roku i „przyznawana jest osobom fizycznym oraz prawnym, w kraju i za granicą, szczególnie zasłużonym dla ruchu ekumenicznego w Polsce i na świecie”.
 
- W Lublinie, który słynie ze swoich wielokulturowych korzeni staramy się tworzyć przestrzeń rozmowy, zaufania i wzajemnego szacunku. Od lat prowadzimy szereg działań prezentujących wielość i bogactwo kulturowe oraz religijne naszego miasta, a międzykulturowy dialog możliwy jest dzięki zaangażowaniu mieszkańców, szkół i uczelni, organizacji pozarządowych czy instytucji kultury. Dlatego przyznana nagroda jest wyróżnieniem nie tylko dla mnie osobiście, ale dla całej społeczności naszego miasta i reprezentujących ją środowisk, za co serdecznie dziękuję - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
W uzasadnieniu przyznania nagrody Polska Rada Ekumeniczna zwraca uwagę na prowadzenie przez Prezydenta otwartej polityki współpracy z wieloma wyznaniami chrześcijańskimi i z lubelskim oddziałem Polskiej Rady Ekumenicznej przez wsparcie administracyjnie i finansowe różnych przedsięwzięć chrześcijańskich. Dzięki wsparciu prezydenta realizowanty jest w mieście program „Ekumeniczny Lublin”, w ramach którego odbywają się wydarzenia naukowe i kulturalne.
 
Polska Rada Ekumeniczna przyznała nagrody pierwszy raz i podjęła decyzję o nagrodzeniu w tym roku jeszcze siedmiu osób. Za szczególne zasługi dla ruchu ekumenicznego nagrodziła: Danutę i Zbigniewa Baszkowskich (Kościół Rzymskokatolicki), Pelagię i bp. M. Włodzimierza Jaworskich (Kościół Starokatolicki Mariawitów), abp. Alfonsa Nossola (Kościół Rzymskokatolicki), metropolitę Sawę (Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny), bp. Zdzisława Trandę (Kościół Ewangelicko-Reformowanego).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy