Reklama

Krzewy ozdobią ulice miasta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Krzewy ozdobią ulice miasta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 8,5 tysiąca krzewów pojawi się pod koniec października na skwerach i w pasach drogowych. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie jesiennych nasadzeń, które będą uzupełnieniem działań podjętych w roku ubiegłym.

   Łącznie na jesieni pojawi się ponad 8,5 tysiąca krzewów, które uzupełnią nasadzenia wykonane w roku ubiegłym. Będą to głównie berberysy, tawuły, pięciorniki, ogniki, a także róże, krzewuszki, jaśminowiec, jałowce, derenie i forsycje. Krzewy pojawią się w różnorodnej kolorystyce - od zieleni i bieli poprzez czerwienie, róże czy odcienie niebieskiego i fioletowego.

 

   Przyjazne, zielone i czyste miasto to jeden z priorytetów, który konsekwentnie realizuję zgodnie z podpisanym przeze mnie Kontraktem dla Lublina. Zależy mi na tworzeniu atrakcyjnych i zielonych przestrzeni miejskich, przyjaznych dla mieszkańców, na których będą czuli się dobrze i chętnie spędzali wolny czas. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

   Uzupełnieniem tych działań będzie stworzenie trzech małych skwerów, które zazielenią okolice Placu Wolności i ul. Bernardyńskiej, a także ul. Narutowicza i ul. Kapucyńskiej czy Placu Balickiego. W miejscach tych pojawią się krzewy i trawy ozdobne. Nasadzenia urozmaicą trawniki miejskie barwinkiem, żurawką i hostą w okolicach ul. Narutowicza i ul. Kapucyńskiej, z kolei przy Placu Wolności i ul. Bernardyńskiej pojawią się róże, irga i kocimiętka. Przy Placu Balickiego nasadzone zostaną krzewy tawuły i irgi.

 

   Wokół roślin cebulowych i drzew, które nasadzono wcześniej m.in. przy ul. Lubomelskiej, Szeligowskiego i Smorawińskiego czy al. Witosa i ul. Szaserów, przy czytelni na świeżym powietrzu filii MBP, pojawią się krzewy liściaste i iglaste oraz trawy ozdobne.

 

   Drzewa nasadzone w ubiegłym roku w ramach projektu czytelnia na świeżym powietrzu przy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej BIBLIO przy ul. Szaserów 13 w dzielnicy Czuby Północne zostaną zagospodarowane dodatkowymi rabatami z łubinu, szałwii, kostrzewy i traw ozdobnych. Całość stworzy zieloną enklawę z miejscem na rozłożenie leżaków lub ustawienie ławeczek. Rabaty będą oddzielone krawężnikiem, pomiędzy nasadzonymi krzewami wysypany będzie żwirek i kora.

 

   Wykonane nasadzenia przy ul. Lubomelskiej uzupełnią róże, które pojawią się jesienią w ilości około 400 sztuk (4 szt/m2). Aranżacje wykonane będą w pasie drogowym w kierunku ul. Krakowskie Przedmieście. Krzewy pojawią się również przy Zespole Szkół nr 12 i w pobliżu pętli autobusowej przy ul. Granitowej, rabaty zostaną wykonane na powierzchni 270 m2. Zagospodarowana zostanie także przestrzeń u zbiegu ulic Głuskiej i Handlowej, gdzie pojawi się 7 nowych drzew (jarząb pospolity) ozdobionych ponad 430 krzewami tawuły brzozolistnej.

 

  Dodatkowo nowe krzewy pojawią się przy:

ul. Siemiradzkiego 34, 
ul. Samsonowicza na tzw. placu osiedlowym na os. Nałkowskich, 
ul. Szmaragdowej, 
na terenie pomiędzy ul. Kurantową 4 i 6 
ul. Rogera 1 i ul. Harnasie 7 oraz ul. Harnasie 3 
ul. Szarych Szeregów, 
ul. Skautów, 
ul. Jezuickiej, 
al. Witosa (przy wjeździe do miasta)

   Nasadzone zostaną także nowe drzewa iglaste i liściaste na skwerze przy ul. Siemiradzkiego (3 szt), placu przy ul. Samsonowicza (10 szt), przy ul. Harnasie (8 szt) i al. Witosa (9 szt). Łącznie pojawią się 32 drzewa – 23 liściaste i 9 iglastych.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE