Reklama

Reklama

Koronawirus: trzy czerwone powiaty w województwie lubelskim. Wśród nich łęczyński

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus: trzy czerwone powiaty w województwie lubelskim. Wśród nich łęczyński - Zdjęcie główne

Na mapie powiatów objętych dodatkowymi restrykcjami w związku z pandemią koronawirusa znalazły się trzy punkty z woj. lubelskiego | foto Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat łęczyński pozostaje oznaczony jako czerwony. Wśród powiatów z najbardziej restrykcyjnymi obostrzeniami są jeszcze dwa z terenu województwa lubelskiego: włodawski i janowski. Jakie zasady w nich obowiązują?

Reklama

W czwartek przedstawiciele Rządu RP poinformowali o objęciu strefą żółtą całego kraju. Na terenie Polski znajduje się jednak jeszcze 38 powiatów i miast oznaczonych jako strefy czerwone - obostrzenie to obowiązuje od soboty, 10 października. W strefie czerwonej znalazły się trzy powiaty z woj. lubelskiego.

 

Nadal wśród czerwonych znajduje się powiat łęczyński - obecnie 135 aktywnych przypadków osób zakażonych. Dotychczas jako żółty oznaczony był powiat janowski, który również od soboty będzie czerwony - obecnie 62 aktywne przypadki osób zakażonych. Z powiatu oznaczonego jako niebieski, czyli zagrożony, w strefie czerwonej znalazł się także powiat włodawski - obecnie 72 aktywne przypadki osób zakażonych.

 

WYBRANE OBOSTRZENIA

 

Maski - wszędzie w przestrzeni publicznej.

 

Wesela i inne uroczystości rodzinne - do 50. osób, z wyjątkiem obsługi. Na weselu itp. dopuszcza się, żeby nie zakrywać ust i nosa.

 

Inne imprezy, spotkania niezależnie od ich rodzaju - do 50. osób, z wyjątkiem obsługi. Jest obowiązek zakrywania ust i nosa.

 

Zgromadzenia - obecnie jest zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Uczestnicy 1,5 m od siebie i zakrywają usta i nos.

 

Gastronomia - obecnie w lokalu i ogródku klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos. 1 osoba na 4 m2. Prowadzenie działalności możliwe od 6.00–22.00. Ograniczenia w zakresie godzin nie stosuje się do realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu.

 

Wydarzenia sportowe: piłka nożna i żużel - bez publiczności.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE