Reklama

Reklama

Koronawirus: Rząd luzuje obostrzenia: otworzą galerie handlowe. Szkolne ferie w nowym terminie

Opublikowano: sob, 21 lis 2020 12:47
Autor: | Zdjęcie: screen/konferencja prasowa

Koronawirus: Rząd luzuje obostrzenia: otworzą galerie handlowe. Szkolne ferie w nowym terminie - Zdjęcie główne

- Te zasady, o których mówię: odpowiedzialność, solidarność, dyscyplina od 28 listopada do 18 stycznia. Potem być może wrócimy do zasad strefy czerwonej, żółtej zielonej. Ta poprawa sytuacji to wciąż kwestia, która zależy od naszej dyscypliny - powiedział Mateusz Morawiecki | foto screen/konferencja prasowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Otwarcie sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych - takie poluzowanie obostrzeń zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Kina, kluby fitness czy restauracje nadal będą zamknięte. Wprowadzono też nowy termin szkolnych ferii.

Reklama

Lekkie poluzowanie

 

Podczas sobotniej (21 listopada) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie pewnych zmian w obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Od 28 listopada, czyli najbliższej soboty, otwarte zostaną sklepy i usługi w galeriach i parkach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym. Oprócz tego zapowiedziano dwie niedziele handlowe: 13 i 20 grudnia. Kina, kluby fitness czy restauracje nadal będą zamknięte.

 

 

- Konsultowaliśmy się też z innymi branżami, ale idziemy za radą naszych epidemiologów i pozostawiamy nadal zamknięte pozostałe placówki. To ważne, by uratować tysiące miejsc pracy, ale też utrzymać w ryzach przyrost zakażeń - powiedział szef Rządu RP.

 

Kiedy zimowe ferie?

 

Podjęto też decyzje dotyczące szkół. Nauka stacjonarna pozostaje zawieszona. Wprowadzono za to jeden termin zimowych ferii dla wszystkich uczniów w kraju.

 

 

- W przypadku szkół zdecydowaliśmy o kontynuacji zamknięcia szkół do 23-24 grudnia, a następnie podjęliśmy decyzję, że przerwa edukacyjna w szkołach będzie od 4 do 17 stycznia dla wszystkich - poinformował Mateusz Morawiecki.

 

Czekają na szczepionkę

 

Władze kraju oczekują na dostęp do szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2.

 

- Proszę, aby ograniczyć mobilność. Jeśli wtedy wszyscy, całe rodziny zostaniemy w domach to jest szansa, że już po tej przerwie będą pierwsze dostawy szczepionki - właśnie temu służy ta przerwa, by dobrze przygotować się do tego momentu - zaznaczył premier.

 

 

Szczepionka ma być w pierwszej kolejności dostępna dla osób z największych grup ryzyka zakażeniem i skutkami choroby COVID-19. Gdy będzie dostępna dla wszystkich, to na zasadzie dobrowolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE