Reklama

Reklama

Koronawirus: cała Polska żółtą strefą. Maseczki trzeba nosić nawet na zewnątrz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kancelaria Premiera/facebook.com

Koronawirus: cała Polska żółtą strefą. Maseczki trzeba nosić nawet na zewnątrz - Zdjęcie główne

foto Kancelaria Premiera/facebook.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 10 października, czyli najbliższej soboty, cały kraj zostanie objęty żółtą strefą. Zasłaniać usta i nos będzie trzeba nawet na zewnątrz, wszędzie w przestrzeni publicznej. Na weselach będzie mogło bawić się maksymalnie 75 gości.

Reklama

Od 10 października Rząd RP wprowadza strefę żółtą w całym kraju. Taką informację przekazali w czwartek przedstawiciele władz państwowych. 

 

- Mamy tam m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, środkach komunikacji. Przyczyna? już dziś w strefie żółtej powinno być około 100 powiatów, to 1/3 kraju. Do wyboru mamy zamknąć ruch w niektórych województwach albo wprowadzić obostrzenia na terytorium całego kraju. To drugie rozwiązanie jest komunikacyjnie bardziej jasne dla wszystkich Polaków - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. - To spowolni rozprzestrzenianie się koronawirusa. Tylko w ten sposób unikniemy lockdownu gospodarki i niedostępności służby zdrowia, co widzieliśmy w wielu krajach Unii Europejskiej - dodał szef Rządu RP.

 

 

WYBRANE OBOSTRZENIA

 

Maski - wszędzie w przestrzeni publicznej.

 

Wesela i inne uroczystości rodzinne - do 75 osób, z wyjątkiem obsługi. Na weselu itp. dopuszcza się, żeby nie zakrywać ust i nosa (od 17 października).

 

Inne imprezy, spotkania niezależnie od ich rodzaju - do 100 osób, z wyjątkiem obsługi. Jest obowiązek zakrywania ust i nosa.

 

Zgromadzenia - obecnie jest zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Uczestnicy 1,5 m od siebie i zakrywają usta i nos.

 

Gastronomia - obecnie w lokalu i ogródku klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos. 1 osoba na 4 mkw.

 

Wydarzenia sportowe: piłka nożna i żużel - na stadionach i boiskach należy udostępnić publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 25 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE