Reklama

Reklama

Konsultacje projektu „Stop Suszy!”

Opublikowano: czw, 12 wrz 2019 10:36
Autor:

Konsultacje projektu „Stop Suszy!” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają konsultacje społeczne pierwszego w Polsce kompleksowego planu przeciwdziałania skutkom suszy.

Reklama

Susze pojawiają się w Polsce coraz częściej. Są one nieuchronnym skutkiem globalnych zmian klimatu. Polska należy do krajów o najuboższych zasobach wodnych w całej Unii Europejskiej. Na jednego mieszkańca naszego kraju, w okresie suszy, przypada zaledwie 1000 metrów sześciennych wody na cały rok. To nawet cztery razy mniej niż w innych krajach Wspólnoty Europejskiej. Wody Polskie wraz z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej nie pozostawiają tego problemu samemu sobie. Efektem wdrażanej i prowadzonej gospodarki wodnej będzie strategiczny plan przeciwdziałania skutkom suszy (PPSS). Przeprowadzane są prace nad pierwszym, tak kompleksowym w skali kraju dokumentem, wspólnie z ekspertami, przedstawicielami instytucji oraz organizacji działających w obszarze gospodarki wodnej.

Konsultacje społeczne to niezwykle ważny etap prac nad PPSS. Odbędą się one w piętnastu miastach w Polsce, potrwają od sierpnia tego roku do lutego roku przyszłego. Podczas spotkań przedstawiony zostanie projekt planu przeciwdziałania skutkom suszy. Plan ten, wraz z planami gospodarowania wodami, planami zarządzania ryzykiem powodziowym oraz utrzymania wód, ma się przyczynić do poprawy stanu gospodarki wodnej w Polsce. PPSS zostanie przyjęty w drodze rozporządzenia ministra właściwego do spraw gospodarki.

Świadomość, że susza poważnie zagraża gospodarce oraz środowisku powoli przenika do świadomości społecznej. Zmianie tego stanu rzeczy służy m. in. szeroka kampania informacyjno-promocyjna, której elementem jest film promocyjny „Stop suszy!”

Uwagi i propozycje działań można też przesyłać online lub tradycyjną pocztą.

Więcej informacji na stronie:
www.konsultacjesusza.pl.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.