Reklama

Reklama

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z Lubelszczyzny. Do wygrania 20 tys. zł na stroje ludowe

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z Lubelszczyzny. Do wygrania 20 tys. zł na stroje ludowe - Zdjęcie główne

W ramach konkursu można wygrać trzy nagrody po 20 tys. zł i kupić za to stroje ludowe | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Marszałkowski organizuje konkurs pt. „Piękno tradycji we współczesnym świecie” dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa lubelskiego na najlepszy opis przedstawiający swoją "Małą Ojczyznę".

Reklama

- Koła Gospodyń Wiejskich od lat przepięknie kultywują folklor lokalny. Konkurs dedykujemy właśnie im, zachęcając do pochwalenia się działalnością stowarzyszeń w swoich miejscowościach - mówi Zdzisław Szwed, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

 

Dlatego władze województwa organizują konkurs na najlepszy opis przedstawiający swoją „Małą Ojczyznę”. Konkurs ma być motywacją do działania na rzecz rozwoju swojej miejscowości i jej otoczenia, a celem konkursu jest wyłonienie najaktywniejszych KGW, które podtrzymują lokalne tradycje.

 

Uczestnicy, żeby zaprezentować historię najbliższej okolicy, mogą wykorzystać dowolną technikę wykonania prac np. prezentację, opis, pracę plastyczną. Chodzi o to, w jaki sposób uświadamiają kolejnym pokoleniom potrzebę upowszechniania tradycji, jak tworzą więzi społeczne i międzypokoleniowe oraz jakie mają sposoby na zintegrowanie środowiska lokalnego oraz kształtowanie poczucia przynależności do swojego regionu i potrzeby ochrony jego dziedzictwa kulturowego.

 

Komisja Konkursowa wyłoni trzech równorzędnych zwycięzców. Dla laureatów przewidziano zakup strojów ludowych o wartości do 20 tysięcy zł. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 26 października na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego z dopiskiem: KONKURS „Piękno tradycji we współczesnym świecie”. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE