Reklama

Koniec sporu w Bogdance. Jest porozumienie

Opublikowano: pon, 10 sie 2015 02:00
Autor: | Zdjęcie: Radosław Czarnecki

Koniec sporu w Bogdance. Jest porozumienie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 4 sierpnia zakończony został spór zbiorowy w LW ?Bogdanka?. Związki zawodowe porozumiały się z zarządem spółki.

W połowie lipca związki z lubelskiej kopalni wszczęły spór zbiorowy z władzami kopalni. 22 lipca przez budynkiem zarządu spółki doszło do manifestacji górników.

Związkowcy mówią o sukcesie. W miniony wtorek uzgodniono, że więcej prac ma być zlecanych pracownikom LW, a nie firmom outsourcingowym czyli spółkom. Od 1 sierpnia mają być przedłużane umowy terminowe pracowników (z wyjątkiem tych z negatywną oceną od kierowników działów) Ma to zmniejszyć zapowiadaną na 400 osób redukcją zatrudnienia w zakładzie.

Wynagrodzenie w spółce ma wynosić średnio minimum 7211 zł, a na początku 2016 roku mają rozpocząć się rozmowy o ewentualnej wypłacie jednorazowej nagrody.

Związki wynegocjowały także postulat dotyczący przeznaczenie dodatkowych 6,5 miliona złotych na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Obie strony doszły do porozumienia także w kwestii regulaminu świadczeń socjalnych, który czekał na podpis od kilku miesięcy. Regulamin ustala wiele ważnych dla pracowników spraw socjalnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE