Reklama

Konferencja Związku Miast Polskich w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Konferencja Związku Miast Polskich w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka dni temu w Lublinie odbyło się spotkanie Związku Miasta Polskich. Rozmawiano na niej o współpracy między samorządami.

Jestem zwolennikiem miast, jako ośrodków centralnych regionów. Samorządy lokalne w wielu przypadkach pomagają sobie w dostępie do infrastruktury komunikacyjnej i rynku pracy. Lubelski Obszar Funkcjonalny jest tu modelem do naśladowania – powiedział prezydent Krzysztof Żuk witając uczestników konferencji.

Prezydent przypomniał również o konkretnych przykładach współpracy Lublina z ościennymi samorządami, które m.in. korzystają z infrastruktury spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, a mieszkańcy tych samorządów korzystają z usług i oferty edukacyjnej dostępnej w Lublinie.

Konferencja była częścią projektu predefiniowanego „Budowanie kompetencji do współpracy międzysamorządowej i międzysektorowej jako narzędzi rozwoju lokalnego i regionalnego”, realizowanego przez Związek Miast Polskich i partnerów (Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych). Celem konferencji była wymiana doświadczeń dotyczących wykorzystania narzędzi współpracy w partnerstwach, dyskusja o korzyściach z niej płynących oraz przekazanie wiedzy o modelu współpracy międzysamorządowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE