Reklama

Koncert solistów, chóru, baletu i orkiestry Mazowsza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PZLPiT

Koncert solistów, chóru, baletu i orkiestry Mazowsza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polski Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze zawita w progi Hali Globus w Lublinie. Zespół reprezentuje i umacnia polską kulturę ludową oraz folklor. W programie wiele atrakcji oraz liczne występy przygotowane przez najlepszych choreografów.

2 października w Hali Globus w Lublinie, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 8, o godz. 18.00 odbędzie się koncert PZLPiT „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego. W spektaklu udział wezmą udział uzdolnieni soliści oraz chór, balet i orkiestra wchodzące w skład zespołu. Koncert skierowany jest do każdego słuchacza, który docenia sprawne połączenie tańca z muzyką, a szczególnie do miłośników folkloru. W programie koncertu zobaczyć będzie można kulturową spuściznę Polski czyli kujawiaki, mazurki, obierki, krakowiaki i wiele innych tańców, usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. Nie jest to pierwsza wizyta zespołu "Mazowsze" w Lublinie. Artyści koncertowali tutaj tegorocznego lata w ramach „Dni w diecezji” Światowych Dni Młodzieży. Występ przyciągnął tłumy mieszkańców Lublina oraz uczestników ŚDM.

PZLPIT „Mazowsze” to jeden z największych na świecie zespołów artystycznych, który specjalizuje się w folklorystycznej muzyce i tańcu. Nazwa zespołu wywodzi się od centralnego regionu Polski – Mazowsza, jednak repertuar "Mazowsza" szybko rozszerzył się o folklor innych regionów. Dotychczas występy Zespołu "Mazowsze" obejrzało ponad 18 mln widzów, przejechali 2,3 mln km, a w samej Polsce artyści odwiedzili aż 189 miejscowości. Zespół "Mazowsze" dla wielu obcokrajowców był pierwszą stycznością z naszą rodzimą kulturą, za co zyskał miano Ambasadora Polskiej Kultury. Potwierdza to uświetnienie tegorocznej wizyty Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping'a w Polsce występem Mazowsza. W sumie artyści odwiedzili 50 krajów świata, gdzie propagowali pieśni i tańce narodowe.

Biuro Prasowe PZLPiT „Mazowsze” im. T.Sygietyńskiego
Michał Michałowski
www.mazowsze.waw.pl
media@mazowsze.waw.pl
tel. 728 506 064

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE