Reklama

Reklama

Koncert charytatywny „Z potrzeby serca”

Opublikowano: pon, 30 wrz 2019 18:56
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Koncert charytatywny „Z potrzeby serca” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 7 października w Centrum Spotkania Kultur o godzinie 19:00 odbędzie się koncert charytatywny w ramach podziękowania osobom, które były zaangażowane w pomoc osobom ewakuowanym z DPS-u przy ulicy Głowackiego. W wydarzeniu weźmie udział wiele gwiazd i będzie również przeprowadzona zbiórka środków pieniężnych.

Reklama

– Koncertem „Z potrzeby serca” chcemy podziękować wszystkim wspaniałym ludziom zaangażowanym w pomoc, podkreślić naszą solidarność z poszkodowanymi i zapewnić, że jesteśmy razem z nimi. W nasze działania włączyli się czołowi polscy artyści związani z Lublinem – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych.


Jak informuje Miasto Lublin, wydarzenie jest odpowiedzią na wszelką pomoc, jaką na nieszczęście, które dotknęło mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, udzielili mieszkańcy oraz służby ratunkowe i porządkowe. Dzięki szybkiej reakcji ludzi wielkiego serca, którzy natychmiast włączyli się do pomocy, w pożarze nikt nie ucierpiał. Ponad 100 podopiecznych zostało ewakuowanych do innych Domów, gdzie uzyskali opiekę oraz psychologiczne wsparcie. Teraz czekają z nadzieją na szybki powrót do ich własnego Domu.


W wydarzeniu wystąpią m.in. Beata Kozidrak, Majka Jeżowska, Natalia Wilk, Krzysztof Cugowski, Lubelska Federacja Bardów.


Wydarzenie organizowane jest przez Urząd Miasta Lublin. Współorganizatorami są DPS im. Matki Teresy z Kalkuty, Centrum Spotkania Kultur oraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej.


Do wstępu na koncert będą upoważniały zaproszenia, które będą dystrybuowane w specjalnie otwartych punktach na terenie Lublina:

•        Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, ul. Głowackiego 26, od 1 do 4 października w godz. 8:00-18:00 (nr tel. 81 466 55 82),

•        Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Unii Lubelskiej 15, od 1 do 4 października w godz. 9:00-15:30 (nr tel. 534 003 300),

•        Urząd Miasta Lublin, Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych, Departament Spraw Społecznych, ul. S. Leszczyńskiego 23, od 1 do 4 października w godz. 7:30-15:30 (nr tel. 81 466 30 50),

•        Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1, Kasa CSK, od 1 do 5 października w godz. 10:00-18:00 (tel. 81 441 56 32),

 UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.