Reklama

Kolejne zatrzymanie w sprawie oszustw na policjanta

Opublikowano: czw, 13 kwi 2017 13:38
Autor: | Zdjęcie: Policja

Kolejne zatrzymanie w sprawie oszustw na policjanta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości On mówił, że jest oficerem policji i przeprowadza szeroko zakrojoną akcję. Na jej konto oszukany mieszkaniec Krakowa przelał 28 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany wcześniej, kobietę policjanci znaleźli w tym tygodniu.

W poniedziałek policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie realizując ustalenia własne zatrzymali kobietę, która brała udział w oszustwie metodą na „policjanta”. Do przestępstwa doszło 30 grudnia ubiegłego roku. Do mieszkańca Krakowa zadzwonił mężczyzna, przedstawił się jako oficer policji i poinformował o szeroko zakrojonej akcji łapania oszustów pracujących w banku. Mężczyzna zgodził się na pomoc w ich schwytaniu. Zgodnie z instrukcją przelał na wskazane konta bankowe swoje oszczędności.

Na początku lutego policjanci zatrzymali właściciela jednego z tych kont. Pracując dalej nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że właścicielką drugiego konta jest 47-letnia kobieta, która nie posiada stałego miejsca zamieszkania. Kobieta została zatrzymana w Krośnie. Poszkodowany mieszkaniec Krakowa przelał na jej konto 28 tys. zł. 47-latka za udział w przestępstwie stanie przed sądem. Za oszustwo grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że przestępcy, aby nas oszukać wykorzystują każdą sytuację. W celu uwiarygodnienia swojej przestępczej działalności podają się za policjantów, za członków rodziny, a także za pracowników różnych firm i instytucji. Zazwyczaj oszuści informują o wypadku osoby z naszej rodziny oraz o tym, że potrzebna jest szybka pomoc finansowa. Często zdarza się, że przestępcy przedstawiają się jako oficerowie Policji i przekonują swoje ofiary do wzięcia udziału w akcji policyjnej lub informują, że osoba nam najbliższa została zatrzymana i w związku z tym oferują pomoc w załatwieniu sprawy.

Pamiętajmy jednak, że policja nie informuje o swoich działaniach i nie prosi o pomoc finansową osób trzecich. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i podejrzeń należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwonić pod numer 997 lub 112.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE