Reklama

Reklama

Kolejne lubelskie placówki oświatowe zawieszają zajęcia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Kolejne lubelskie placówki oświatowe zawieszają zajęcia - Zdjęcie główne

Kolejne lubelskie placówki oświatowe zawieszają zajęcia. To Przedszkole nr 88, Bursa Szkolna nr 1 i IX LO | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej, dwie lubelskie placówki oświatowe całkowicie zawiesiły zajęcia "na miejscu", a trzecia zawiesiła je w jednym z oddziałów.

Reklama

Przedszkole nr 88 wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 13 przy ul. Berylowej do 16 października zawiesiło zajęcia w jedym z oddziałów.

 

- W związku z powyższym, na podstawie §2 ust. 1 Rozporządzenia MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2020 poz. 1389) zawieszone zajęcia będą realizowane z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość - napisał na stronie interenetowej placówki Marek Błaszczak, dyrektor Zespołu Szkół nr 13.

 

Z kolei Bursa Szkolna nr 1 przy ul. Popiełuszki, gdzie mieszkają uczniowie z różnych lubelskich szkół, również zawiesiła zajęcia do 16 października.

 

- Zawieszenie zajęć następuje za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego inspektora sanitarnego, w związku ze stwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników - poinformowała Grażyna Piotrowska, dyrektor Bursy Szkolnej Nr 1 w Lublinie, dodając, że młodzież ma możliwość zabrania z bursy niezbędnych rzeczy.

 

Natomiast IX Liceum Ogólnokształcące im Mikołaja Kopernika przy ul. Struga całkowicie przeszło na zdalne nauczanie. 

 

- Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną zagrażającą zdrowiu uczniów, na podstawie §18 ust. 2a i 2c Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. 2003 nr 5 z późniejszymi zmianami) zawieszam zajęcia w okresie od 12 października 2020 r. do dnia 19 października 2020 r - przekazał na stronie interenetowej szkoły Radosław Borzęcki, dyrektor IX LO im. Mikołaja Kopernika.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE